Co wybrać pod choinkę dla 2 latka?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>

Dwuletnie dzieci coraz bardziej świadomie uczestniczą w rodzinnych wydarzeniach. Zafascynowane kolorową choinką i ozdobami świątecznymi z pewnością ucieszą się również z prezentu od Świętego Mikołaja. Co podarować maluszkowi, by na jego buzi pojawił się promienny uśmiech? W poniższym artykule odpowiemy na to pytanie.

Ulubione zabawki dwulatków

Maluchy w wieku dwóch lat ciągle poznają otaczający je świat. Niektóre mówią już całymi zdaniami, inne mają z tym pewien problem. Niezależnie od tego, w jakim tempie rozwija się Twój maluch, zawsze możesz go wspierać. Z pomocą przychodzą rozmaite zabawki edukacyjne. Dzięki nim najmłodsi poznają pierwsze cyferki, uczą się nazw kolorów i rozróżniają najprostsze kształty. Tego typu zabawki stawiają przed nimi wyzwania, a te dzieci bardzo lubią. Dodatkowo nauka i zabawa przebiega równolegle, więc zaabsorbowane nową zabawką dziecko nawet nie wie, że się uczy! Niektóre zabawki wspierają też naukę języka angielskiego, z którym warto oswoić malucha już we wczesnym dzieciństwie.

Zabawki interaktywne

Zabawki edukacyjne dla 2 latka mają zazwyczaj przyjazną dzieciom stylistykę i żywą kolorystykę. Czołowi producenci zabawek wykorzystują dobrze znane dzieciom kształty do tego, by uatrakcyjnić zabawę i zaciekawić dziecko. Topowy produkt firmy Fisher Price – interaktywne krzesełko – zachęca do aktywnej zabawy i zadaje proste pytania. Zabawka odtwarza aż 50 piosenek, melodii oraz zwrotów.

Nieco mniejsze zabawki interaktywne mogą równie skutecznie przyciągnąć uwagę dwulatka. Kolorowe autko z sorterem, wydające przyjemne dla ucha dźwięki, to ulubiony pojazd maluchów. Z kolei sympatyczny kotek od Clementoni wymaga opieki i karmienia, za co odwdzięcza się wesołymi piosenkami. Równie atrakcyjny będzie inny produkt tego producenta – robot Bobo. Wesoły robocik tańczy i działa w 3 trybach – quizowym, edukacyjnym i nocnym.

Zabawki muzyczne

Większość zabawek interaktywnych odtwarza popularne melodyjki, co bardzo podoba się dzieciom. Część z nich szybko uczy się nowych piosenek i chętnie zaprezentuje swój talent wokalny przed szerszym gronem. Przyda się wtedy profesjonalny mikrofon. Mamy tu 2 propozycje – mikrofon od Clementoni lub mikrofon marki Fisher Price. Pierwszy odgrywa melodie oraz potęguje głos dziecka, dzięki czemu świąteczne kolędy w jego wykonaniu usłyszą wszyscy domownicy. Z kolei mikrofon od Fisher Price umożliwia nagrywanie piosenek i ich odtwarzanie.

Nie każda gwiazda estrady musi śpiewać. Dlatego polecamy również atrakcyjne instrumenty muzyczne, takie jak kolorowe cymbałki z pianinkiem czy grający bębenek z sorterem.

Układanki i domino

Wśród dzieci są mali geniusze, dla których najlepszą rozrywką są łamigłówki. Jeżeli Twoje dziecko poznało książkowe przygody sympatycznego Pucia, możesz wybrać domino z motywem tego rezolutnego bohatera. Przydadzą się również układanki uczące rozróżniania kolorów lub przeciwieństw oferowane przez markę akademia CzuCzu.

Zabawki edukacyjne idealne na prezent dla ciekawego świata dwulatka znajdziesz na stronie sklepu Manima.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *