Harmonogram na czerwiec: co robić w Poznaniu?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">6</span> min read</span>

Ostatnie dwa tygodnie czerwca to prawdziwy wysyp kulturalnych i sportowych atrakcji (Nie zapominajmy, że sam Malta Festival Poznań oferuje ich ponad 300!) Poniżej, przedstawiamy kilkanaście z nich.

Wydarzenia kulturalne

Święto Krótkiego Kina – 19.06. godz. 21:30

źródło: https://www.facebook.com/poznanpodczarnymkotem/

Winiarnia Pod Czarnym Kotem zaprasza na rozpoczęcie letniego sezonu. Inauguracją będzie pokaz krótkometrażowych filmów. Zaprezentowanych zostanie 5 filmów. Wszystkie wzięły udział w tegorocznej 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Short Waves. Każdy film pochodzi z innego kraju. Będzie można obejrzeć projekty autorów z USA, Danii, Holandii, Niemiec, Maksyku, a nawet z Brazylii. Całkowity czas seansu to 75 min.

Adres: ul. Wolsztyńska 1 (Grunwald)

Nocny Targ Towarzyski – 20.06., 28.06

żródło: https://www.facebook.com/latotowarzyska/

Otwarcie letniego sezonu tutaj też zacznie się z przytupem. 20 czerwca na Nocny Trag Towarzyski przybywa liczny zastęp food trucków! Tego samego dnia odbędą się tutaj koncerty dwóch polskich raperów Sariusa i Gedza.

20.06., godz. 18:00 – Otwarcie lata – koncert SARIUS & GEDZ,  

Bilet: 10 / 20 zł (w zależności od puli)

Natomiast tydzień później, będziemy mogli posłuchać Kwiatu Jabłoni – muzycznego objawienia tego sezonu.

28.06., godz. 19:00 – Koncert zespołu Kwiat Jabłoni, (wstęp wolny)

Adres: ul. Kolejowa 23

Malta Festival Poznań 2019, 21.06. – 30.06

Czerwcowe atrakcje Poznania to, przede wszystkim, wydarzenia realizowane w ramach największego poznańskiego festiwalu Malta Festival. O tym, na co warto się wybrać pisaliśmy w poprzednim artykule. Odsyłamy zatem do lektury. Przypomnimy tylko, że festiwal oferuje aż ponad 300 wydarzeń. Rozpoczęcie Malta Festival Poznań odbędzie się 21. czerwca.

Adres: Główna siedziba festiwalu, Generator Malta znajduje się na Placu Wolności. Niektóre wydarzenia odbywają się jednak w innych częściach Poznania.

Festiwal Światła & Parada Sobótkowa nad Wartą – 22.06. godz. 20:30

Letnie przesilenie będziemy mogli świętować również nad Wartą. Obchody rozpocznie Parada Sobótkowa, czyli korowód łodzi z poznańskimi wodniakami i kajakarzami na pokładzie. Parada wystartuje z brzegów Wildy, a zakończy się na Cyplu nad Wartą. Na trasie ulokowane będą wizualno-muzyczne „przystanki”, które połączy w całość świętojańska opowieść i świetlne instalacje. Dla najmłodszych przewidziano konkursy z nagrodami i animacje, m.in. poszukiwanie skarbu.

Adres: Amfiteatr w Parku Stare Koryto Warty, Stare Miasto

Noc Kupały, 22.06. godz. 17:00

Najkrótszą noc w roku obchodzić będzie też Ogród Szeląg. W programie znajdują się ceramiczne i farbiarskie warsztaty, pokaz tańca z ogniem i koncert Agaty Karczewskiej (godz. 20:00) – warszawskiej singer-songwriterki, która tworzy muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country.

Adres: Ogród Szeląg, ul. Ugory

Koncert muzyki filmowej – 23.06. godz.19:30

Na Łęgach Dębińskich odbędzie się koncert plenerowy, który zadowoli nie tylko wielbicieli muzyki, ale również kina. Orkiestra Filharmonii Poznańskiej zagra najpiękniejsze utwory muzyki filmowej. Będziemy mogli usłyszeć muzykę z takich filmów i seriali jak: Harry Potter, Król Lew, Gra o tron, Kraina Lodu, Forrest Gump, Gladiator, czy Requiem dla snu.

Wejście na wydarzenie jest bezpłatne.

Adres: Łęgi Dębińskie

Jarmark Świętojański – 8-23.06.

źródło: https://www.facebook.com/jarmarkswietojanskipoznan/

Do 23 czerwca funkcjonować będzie Jarmark Świętojański. Stragany ulokowane są na płycie Starego Rynku. Jarmark obfituje w regionalne przysmaki i przedmioty hand made. Wydarzeniu towarzyszą występy artystyczne.

Adres: Stary Rynek

#NaFalach Koncert Natalii Nykiel – 29.06. godz.20:00

źródło: https://www.facebook.com/nafalachpoznan/

O koncertach Maltańskiej Sceny Muzycznej też już pisaliśmy. Przypomnimy tylko, że jeszcze w czerwcu odbędzie się koncert Natalii Nykiel.

Adres: Jezioro Strzeszyńskie, ul. Wiankowa 3

Kino nad Wartą – 29.06. godz. 21:30

Nad Wartą, ale już w innej części, funkcjonować będzie kino pod chmurką. Pokaz pierwszego filmu odbędzie się w przedostatnim dniu czerwca. W pierwszej kolejności wyświetlone zostanie komediowe kino akcji -„Bodyguard Zawodowiec” z pierwszoplanowymi rolami Ryana Reynoldsa i Samuela L. Jacksona.

Adres: Przystań miejska (Cypel Warty), ul. Ewarysta Estkowskiego

KontenerART – 30.04 – 30.09.

źródło: https://www.facebook.com/KontenerART/

Nadwiślańskie Centrum Kultury prężnie działa już od kwietnia. I wciąż ma wiele do zaoferowania, szczególnie jeśli chodzi o cykliczne wydarzenia. Co tydzień odbywają się tutaj zajęcia jogi, tańca (konkretnie salsy), a także jem session oraz koncerty lokalnych DJ-ów.

Adres: ul. Ewangelicka

Wydarzenia sportowe

Poznań ma do zaoferowania też wiele wydarzeń sportowych.

Runmageddon Wielkopolska 2019 – 22.06-23.06. godz. 9:00

Morderczy wyścig z ekstremalnym torem przeszkód odbędzie się w tym roku w następujących formułach:

  • Runmageddon Intro – 3km i 15 przeszkód
  • Runmageddon Rekrut – 6km i 30 przeszkód
  • Runmageddon Classic – 12km i 50 przeszkód
  • Runmageddon Hardcore – półmaraton (21,0975 km) i 70 przeszkód
  • Runmageddon Ultra – maraton (42,195 km) i 140 przeszkód
  • Micro Runmageddon – 2km i 10 przeszkód
  • KIDS – formuła dla dzieci w wieku 4-11!

Ceny biletów, w zależności od wybranego toru, zaczynają się od 149 zł.

Adres: ul. Pod Gajem 1, 62-080 Tarnowo Podgórne Ceradz Kościelny

Chwiałka Volley 2019: Warta Cup – 29.06-30.06. godz. 9:00

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji po raz kolejny organizują zawody siatkówki. Mogą w nich uczestniczyć amatorzy z całej Polski. Wielki finał odbędzie się 6 lipca, pod koniec czerwca startują eliminacje. W pierwszym dniu odbędą się rozgrywki kobiece, w drugim męskie.

Adres: Spychalskiego 34

Biegi

Jak się okazuje, w czerwcu Poznań ma do zaoferowania wiele biegów. Każdy w służbie innej idei.

V Nocny Bieg Świętojański Poznań 2019 – 22.06. godz.17:00

W biegu uczestniczyć mogą zarówno dorośli jak i dzieci. Do wyboru mamy dystans wynoszący 4,3 km, 10 km oraz 200-1500 m. Jest też opcja marszu nordic walking na dystansie 4,3 km. Koszt udziału w biegu wynosi 60 zł. Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy.

Adres: Jezioro Strzeszyńskie

LOTTO Poznański Czerwiec’56 – Bieg Pamięci – 23.06. godz. 10:00

Bieg zorganizowany w imię pamięci czerwcowych wydarzeń ma na celu edukację młodzieży. Trasa biegu zahaczać będzie o miejsca związane z historią. Na miejscu będzie można zadawać pytania ekspertom oraz porozmawiać z kombatantami. Dystans 10 km będzie możliwy do pokonania w dwóch wariantach: jako bieg indywidualny oraz jako Sztafeta Pamięci Czerwca ’56. Opłata startowa wynosi 85-95 zl (w zależności od daty zgłoszenia). Każdy z uczestników biegu otrzyma pakiet startowy.

Adres: ul. Gajowa 1 a

Bieg dla pokoju / Generator Malta – 30.06. godz. 18:00

Bieg odbędzie się w ramach Malta Festival Poznań 2019. Udział w biegu może wziąć każdy. Trasa biegu obejmuje teren Cytadelii. Równoległy bieg, w imię tej samej idei, odbędzie się w greckim obozie uchodźczym Moria. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Adres: Park Cytadela, Al. Armii Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *