Tak się dzieje w Poznaniu – muzyczne propozycje<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>

Poznań – nie tylko stolica Wielkopolski, ale i miasto tętniące życiem. Każdego roku, miesiąca i tygodnia odbywa się tu wiele imprez, wydarzeń kulturalnych, a także koncertów, których nie warto pomijać. Poznań zaprasza zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych do uczestnictwa w organizowanych tu wydarzeniach. Wybraliśmy te, na których naprawdę warto bywać.

Skromna Królowa na Nocnym Targu Towarzyskim

Katarzyna Nosowska to artystka, której nie da się nie lubić. Przez wiele lat była wokalistką grupy Hey, równocześnie tworząc także muzykę indywidualnie. Obecnie skupia się na solowej karierze, a materiał zebrany przez lata i charyzma skromnej artystki sprawiają, że każdy jej występ przyciąga tłumnie widzów i pozostawia ich z błogością po zakończonym koncercie.

Już 4 czerwca Katarzyna Nosowska wystąpi na Nocnym Targu Towarzyskim mieszczącym się przy ulicy Kolejowej 23. Tego dnia przestrzeń Nocnego Targu wypełni się głębokim głosem wokalistki, którym od lat oczarowuje widownię. Nosowska określana jest mianem Ikony Polskiej Muzyki Alternatywnej i w jej przypadku nie jest to przesada. Artystka obecna jest na scenie muzycznej od 3 dekad, w czasie których zmieniała style, eksperymentowała muzycznie i zaskakiwała fanów. Jedno jest niezmienne – czyni to z wrodzoną skromnością i urokiem, który od lat urzeka publiczność. Zanotuj tę datę w kalendarzu i sprawdź też inne: Poznań – najbliższe wydarzenia.

Market Square in the Poznan Old Town, Poland.

Block Party x Łomża w Poznaniu

19 czerwca na poznańskiej Polanie Harcerza szykuje się gratka nie tylko dla fanów rapu. Tego dnia odbędzie się Block Party x Łomża, czyli cykl wydarzeń festiwalowych odbywających się w całej Polsce. W tym roku zagości w 9 największych polskich miastach, w tym w Poznaniu. To fantastyczne koncerty plenerowe, które łączą niepowtarzalną specyfikę wydarzeń pod gołym niebem z bogatą oprawą wizualną. Inicjatywa jest szansa na bliższe spotkanie z twórczością czołowych przedstawicieli urban music.

W tym roku w Poznaniu pojawią się prawdziwe gwiazdy: począwszy od Taco Hemingwaya, przez PRO8L3M i Bitaminę aż po schafter i DZIARMA. Block party jest sentymentalnym powrotem do lat 80, gdzie muzyka rozbrzmiewała na ulicach i porywała publikę. Block Party x Łomża to szansa na uczczenie tradycji z pomocą współczesnych artystów. Prócz dawki muzyki i niepowtarzalnego klimatu na odwiedzających będzie czekać też strefa gastro Łomża Jasne Pełne, który jest głównym partnerem tego festiwalu.

Post-hardocore’owy fun

Fani nurtu post-hardcore już mogą notować tę datę w kalendarzu. 30 czerwca poznański klub Pod Minogą odwiedzi zespół Silverstein, który z racji świętowania dwudziestolecia działalności muzycznej wraca z nowym krążkiem „A Beautiful Place to Drown” i wyrusza w trasę koncertową. Poznański koncert będzie jedynym występem grupy w Polsce.

Silverstein przez lata swojej twórczości zagrało ponad 2000 koncertów i sprzedało powyżej miliona płyt. Album „A Beautiful Place to Drown” to zwieńczenie ciężkiej pracy artystów i krążek wyczekiwany przez fanów. Płyta łączy melodyjne linie z energetycznym hardocore punkiem i z pewnością przypadnie do gustu również poznańskiej publiczności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *