Lista najlepszych antykwariatów w Poznaniu<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>

Antykwariat to taki second hand dla książek, miejsce gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, czy jak wolą to nazywać specjaliści, białe kruki. Gdzie szukać takich w Poznaniu? Już podpowiadamy. Oto lista kilku antykwariatów obok których nie sposób przejść obojętnie.

Wolumin – ul. Ratajczaka 26

To antykwariat do którego trudno trafić wprost z ulicy. Wolumin usytuowany jest we wnętrzu podwórza, na dodatek w piwnicy. Jednak dziwna lokalizacja wpływa na magię tego miejsca. Pomieszczenie jest dość ciasne, ale dzięki temu możemy szybko objąć wzrokiem cały asortyment (choć wcale nie jest go tak mało).

Znajdziemy tu nie tylko książki, ale też stare czasopisma, komiksy, a nawet płyty winylowe. Wszystko uporządkowane jest według odpowiedniej kategorii, co sprawia, że łatwo znaleźć pozycję, którą jesteśmy zainteresowani. Dużo to thrillerów, fantastyki i biografii. Bardzo ciekawy jest dział poświęcony coachingowi.

Zobacz również: Kina studyjne w Poznaniu

Książki zachowane są w bardzo dobrym stanie, a ich cena nie jest zbyt wygórowana. Dodatkowym plusem jest miła obsługa. Właściciel antykwariatu zawsze służy dobrą radą i pomocą w poszukiwaniu konkretnego tytułu.

Do kilku ciekawszych pozycji, które można było tu znaleźć należą Trylogia Sienkiewicza zebrana w jednej opasłej księdze oraz prawdziwy biały kruk – książka wydana w Poznaniu w 1864 roku. ✰

Informacje:

Stan książek bardzo dobry
Ceny niewygórowane
Adres ul. Ratajczaka 26 Poznań
Godziny otwarcia pn – pt: 10:00 – 16:00

Antykwariat Poznań – ul. Oświecenia 49

To antykwariat o dość małej powierzchni, ale za to dużych zasobach.

Znaleźć tu można wiele ciekawych i wiekowych książek, niektóre wydane przed 1800 r., spora część pochodzi z lat 60. 70. i 80. Coś dla siebie znajdą też fani komiksów.

W Antykwariacie Poznań, oprócz książek zakupić, można również monety, militaria, srebro i złoto, stare zdjęcia i pocztówki, znaczki oraz plakaty filmowe. A to i tak nie wszystko.

Ten antykwariat to prawdziwy raj dla poszukiwaczy skarbów, ale też osób, które mają ich aż nadto. Lokal z chęcią skupuje wyżej wymienione przedmioty.

Informacje

Stan książek bardzo dobry
Ceny niewygórowane
Adres ul. Oświecenia 49 Poznań
Godziny otwarcia pn – pt: 10:00 – 17:00

Antykwariat im. J.K Żupańskiego – ul. Paderewskiego 3/5

To kolejny poznański antykwariat oferujący kilka tysięcy tomów dobrej literatury. Znaleźć tu można zarówno encyklopedie, książki naukowe jak i historyczne podania, w tym starodruki.

To jeden z niewielu antykwariatów, który prowadzi stronę internetową. Z pewnością to dobra wiadomość, dla tych którzy stale polują na jakiś konkretny tytuł. Zachęcamy jednak do odwiedzenia lokalu.

Antykwariat mieści się tuż obok rynku na ul. Paderewskiego. Miejsce jest bardzo klimatyczne, wchodząc tu można naprawdę poczuć ducha dawnych lat.

Informacje

Stan książek bardzo dobry
Ceny średnie
Adres ul. Paderewskiego 3/5 Poznań
Godziny otwarcia: pn – pt: 10:00 – 18:00
Godziny otwarcia: sb: 10:00 – 14:00

Jak widać, w dobie nowoczesnej technologii, powstaje coraz mniej magicznych miejsc, którymi są antykwariaty. Dlatego tym bardziej zachęcamy do odwiedzenia tych, które jeszcze istnieją na mapie Poznania.

1 thought on “Lista najlepszych antykwariatów w Poznaniu3 min read

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *