Ranking najlepszych cateringów dietetycznych w Poznaniu #top 10<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">11</span> min read</span>

Obecnie diety pudełkowe dedykowane są, już nie tylko osobom marzącym o zgrabnej sylwetce, ale również takim, które muszą być na diecie ze względów zdrowotnych. Dziś skrupulatnie przyglądamy się ofertom poznańskich cateringów dietetycznych

Najważniejsze sekcje:

1. Body Chief
2. CooKING Catering
3. Royal Cook
4. Tummy Heaven
5. Fitway
6. Fit Malina
7. Foodie Fit
8. Mixer in the box
9. Lyfe Diet Catering
10. Kapitan Cook

W rankingu wzięliśmy pod uwagę takie czynniki jak: różnorodność i liczba oferowanych diet, zakres cenowy oraz podejście do ekologii. 

W zakresie cenowym, najniższa wartość odnosi się do najtańszego zestawu dietetycznego, którym z reguły jest tzw. dieta standardowa. Oczywiście, im bardziej kaloryczną dietę wybierzemy, tym cena będzie wyższa. Koszt miesięcznego abonamentu zakłada (w naszym zestawieniu) dostawę 5 posiłków dziennie przez 28 dni w miesiącu

Jeśli chodzi o ekologiczność, już od jakiegoś czasu mówi się o tym, że diety pudełkowe są zgubą dla środowiska i generują tony plastikowych odpadów. Każdy posiłek zapakowany jest w osobne plastikowe pudełko, w dodatku każde z nich wyposażone jest w osobny pakiet sztućców i słomek. Postanowiliśmy więc sprawdzić jakie podejście do tego problemu mają poszczególne firmy cateringowe.

??? Body Chief ???

To firma, która jako jedna z pierwszych w Polsce przetarła szlaki w branży cateringu dietetycznego. Body Chief był pierwszym tego typu biznesem w Poznaniu. Dziś posiada 35 oddziałów w całej Polsce i kilka za granicą. Jego ofertę zachwalają takie gwiazdy jak Mikołaj Roznerski, Barbara Kurdej-Szatan, czy Omena Mensah.

W cenie cateringu, Body Chief oferuje konsultacje z dietetykiem. Wszystkie posiłki przygotowywane są ze świeżych, naturalnych składników. Posiłki są bardzo urozmaicone i rzadko się powtarzają. Pudełka dostarczane są do klientów w godzinach porannych. 

Body Chief, jako jeden z niewielu cateringów dietetycznych, posiada własną aplikację, którą można zakupić w sklepie Google Play. Oprócz składania zamówień, apka pozwala dodatkowo: przeglądać aktualne menu, sprawdzać historię zamówień oraz obliczać zapotrzebowanie energetyczne.

źródło: https://www.facebook.com/bodychief/

Diety:

W ofercie Body Chiefa znajduje się 13 rodzajów diet: standard, sport, vege, fit, vege+fisch, gluten free, lactose free, lacstose & gluten free, junior, mamy, soft i low.  IG oraz kilkudniowa dieta sokowa. Poza tym, istnieje możliwość zamówienie spersonalizowanej diety pudełkowej, której jadłospis będzie ułożony wedle indywidualnych upodobań i preferencji. 

Zakres cenowy:

Ceny diet zaczynają się od 53 zł za dzień i 1400 zł za miesiąc (dieta standardowa, 1000 kcal).

Cena zestawu startowego: 53 zł ( w okresie promocyjnym 32 zł)

Ceny diety sokowej:
– 115 zł / 1 dzień
– 575 zł / 5 dni

Ekologia:

Body Chief podjął krok w walce o dobro środowiska. Firma postanowiła zamienić plastikowe słomki i sztućce na bardziej ekologiczne odpowiedniki, wykonane z takich surowców jak papier (w przypadku słomek), czy skrobia kukurydziana (sztućce). 

Podsumowanie:

Przewagą Body Chiefa nad innymi cateringami są: bogata oferta, stosunkowo niska cena oraz (przede wszystkim) doświadczenie. Kilkanaście lat działalności na rynku przekłada się na wysoką jakość i świadomość pojdemawonych działań. Dlatego w naszym rankingu Body Chief to absolutny nr 1 😉

CooKING Catering

Firma istnieje na rynku od 4 lat. Żywność CooKING Catering wolna jest od jakichkolwiek chemicznych ulepszaczy. Firma zwraca uwagę na pochodzenie produktu, jak również jej świeżość. W miarę możliwości posiłki przygotowywane są z produktów sezonowych. Zaletą CooKING Catering jest też duża różnorodność posiłków. 

źródło: https://www.facebook.com/cookingcatering/

Diety:

Oferta zawiera 11 diet: standardową, wegańską, wegetariańską, wegetariańską z rybami, bezglutenową, sportową, dla kobiet w ciąży, bez laktozy, bez glutenu lub bez laktozy, dietę cooking junior, dietę sokową oraz 4-posiłkową dietę paleo (ta ostatnia dość rzadko znajduje się w ofercie cateringu dietetycznego).

Zakres cenowy:

Standardowa dieta (1000 kcal) w abonamencie miesięcznym to koszt 1456 zł.

Cena zestawu startowego: 52 zł 

Cena diety sokowej:
– 100 zł / 1 dzień
– 500 zł / 5 dni

Ekologia:

Pojemniki i sztućce CoooKING Catering wykonane są, niestety, w całości z plastiku. 

Podsumowanie:

CooKING catering doceniliśmy za duży wybór diet (paleo!), różnorodność i kuszący wygląd serwowanych potraw.

Royal Cook 

Catering, który dopiero w tym roku wkroczył na rynek. Dla niektórych plusem serwowanych tu posiłków może być to, że nie są zbyt udziwnione, a nazwy potraw są zwykle trzyczłonowe. Firma dostarcza posiłki w porach wieczornych.

źródło: https://www.facebook.com/Royal-Cook-Catering-Dietetyczny-Pozna%C5%84-2491184047560939/

Diety:

Royal Cook oferuje 6 rodzajów diet: standardową, bezglutenową, wegetariańską, wegetariańską z rybami, sportową oraz rzadko spotykaną dietę 3-posiłkową.

Zakres cenowy:

W porównaniu z konkurencją, ceny są tu stosunkowo niskie. Ale być może wynika to, z krótkiej obecności na rynku.

Standardowa dieta w abonamencie miesięcznym to koszt 1344 zł. Jeszcze taniej wychodzi zamówienie diety “trzy posiłki”, która zawiera nawet więcej kalorii niż dieta typu standard. Koszt miesięcznego abonamentu dla tej diety wynosi 1232 zł.

Cena zestawu próbnego:
– 40 zł (dieta standard),
– 38 zł (dieta trzy posiłki)

Ekologia:

Co prawda, wszystkie opakowania wykonane są z plastiku, ale za to białego, który jest znacznie mniej szkodliwy niż, stosowany zazwyczaj w cateringu, czarny plastik. 

Podsumowanie:

Royal Cook doceniliśmy za 3-posiłkową dietę, niską cenę w stosunku do jakości i świadomość ekologiczną (stosowanie białego plastiku).

Tummy Heaven

To catering, który umożliwia wykluczenie laktozy i glutenu w każdej z oferowanych diet. Firma nie stosuje w swoich posiłkach konserwantów ani polepszaczy smaków. W cenie cateringu wliczona jest też opieka dietetyka oraz analiza masy ciała. Dostawy realizowane są w godzinach nocnych między 2:00 a 8:00 rano.

źródło: https://www.facebook.com/tummyheavencatering/

Diety:

Tummy Heaven oferuje 8 diet typu: standard, sport, sport wege, dietę wege z rybami, dietę wege bez ryb, dietę bezglutenową, dietę MASA+* oraz detoks sokowy.

*Dieta MASA + opiera się głównie na produktach białkowych: rybach, jajkach, warzywach strączkowych i orzechach.

W ofercie Tummy Heaven znajduje się również koktajl antyrakowy, który można zakupić jako dodatkowy, suplementacyjny element diety (15 zł). 

Zakres cenowy:

Koszt miesięcznego abonamentu diety standardowej (wyjątkowo 1200 kcal, zamiast 1000 kcal) wynosi 1463 zł. 

Cena zestawu próbnego: 35 zł 

Cena diety sokowej: 100 zł / dzień

Ekologia:

Posiłki pakowane są w standardowe, plastikowe opakowania.

Podsumowanie:

Chwała Tummy Heaven za diety sportowe, dostępne również w wersji wege!

Fitway

Jeden ze starszych cateringów dietetycznych w Poznaniu. Serwowane tu dania przygotowywane są z w pełni naturalnych składników. Podczas wyboru diety, za dodatkową opłatą, możemy zaznaczyć opcję Premium, które eliminuje nielubiane przez nas produkty (do wyboru 2 lub 5). Dostawy są realizowane zarówno rano jak i wieczorem.

Diety:

źródło: https://www.facebook.com/fitway.eu/

Do wyboru mamy tu aż 14 różnych diet: odchudzającą, stabilizacyjną, wegetariańską, bezglutenową, wegańską, antycholesterolową, antycukrzycową, sportową, dla kobiet w ciąży i karmiących, bezlaktozową, oczyszczającą (nie tylko soki) “zdrowie odżywianie”, specjalistyczną* oraz “dla biur”**. 

*Dieta specjalistyczna przeznaczona jest dla osób, które są chore lub którym doskwierają jakieś przewlekłe dolegliwości. 

**Dieta dla biur zawiera: II śniadanie, lunch, podwieczorek oraz świeżo wyciskany sok.

Zakres cenowy:

Dieta dla biur: 920 zł / miesiąc

Koszt miesięcznego abonamentu diety odchudzającej (1000 kcal) to 1428 zł. 

Cena diety oczyszczającej: 420 zł / tydzień

Ekologia:

Posiłki serwowane są w białych plastikowych opakowaniach, bez sztućców. Istnieje jednak możliwość zamówienia biodegradowalnych łyżeczek, noży i widelców. (1 zł / dzień). 

Podsumowanie:

Szanujemy różnorodność oferowanych diet i opcję diety dla biur – wszak samodzielne przygotowanie porannej owsianki na pierwsze śniadanie, nie nadwyręża naszych zdolności kulinarnych 😉

Fit Malina

Fit Malina to firma z kilkuletnich doświadczeniem. Przygotowywane tu posiłki pozbawione są wysokiej zawartość tłuszczów. Potrawy mięsne są pieczone lub grillowane, a warzywa gotowane na parze. 

Dietę pudełkową tej firmy polecają m.in. Jarosław Jakimowicz, Adam Adamski (Mistrz Polski w kulturystyce), Robert Piotrkowicz (Mistrz Świata w kulturystyce ekstremalnej).

źródło: https://www.facebook.com/FItMalina/


Diety tworzone są przy współpracy sportowców. Catering Fit Malina dedykowany jest głównie osobom prowadzącym aktywny tryb życia.

W każdej z diet można wybrać ilość posiłków (4 lub 5), które dostarczane są w godzinach porannych: 3:30 – 7:00.

Diety:

Oferta cateringu Fit Malina zawiera 7 różnych diet: Performance, Health, Fat Killer, Vege, Gluten Free, Samuraj* oraz dietę Optymalną.

*Dieta Samuraj to dieta pozbawiona nabiału, glutenu oraz ograniczająca substancje antyodżywcze takie jak lektyny, czy kwas fitynowy.

Zakres cenowy:

Ceny cateringu zaczynają się od 40 zł za dzień.

Abonament miesięczny to koszt wynoszący, w przypadku diety 1000 kcal, od 1171, 8 zł.

Ekologia:

Posiłki serwowane są w plastikowych opakowaniach, bez sztućców. 

Podsumowanie:

Fit Malinę doceniamy za specjalistyczne diety sportowe i stosunkowo niskie ceny.

Foodie Fit 

Firma istnieje na rynku od 2 lat. Oferowane tu diety pudełkowe są bardzo urozmaicone. Znajdziemy tu posiłki z różnych kuchni świata, nie zabraknie też owocowych smoothie, które zwykle serwowane są w formie podwieczorka. 

źródło: https://www.facebook.com/foodiefitPL/

Diety:

Foodie Fit oferuje 5 diet: standard, sport, bez laktozy, wegetariańską + ryby i bezglutenową. 

Zakres cenowy:

Koszt miesięcznego abonamentu: 1574 zł (dieta standard, 1200 kcal)

Cena zestawu próbnego: 35 zł (dieta standard – 1200 kcal)

Ekologia:

Jedzenie podawane jest w standardowych dla cateringu dietetycznego, czarnych pudełkach. Brak sztućców.

Podsumowanie:

Dajemy plusa za możliwość spróbowania nieszablonowych dań i częste serwowanie koktajli. Minus za dość wysokie ceny.

Mixer in the box

Catering specjalizujący się się w dietach dla sportowców oraz osób zmagających się z dużą ilością wykluczeń m.in. alergiami krzyżowymi i chorobami autoimmunologicznymi.

Usługi tego cateringu dietetycznego rekomendują m.in. piłkarze Lecha Poznań – Tymek Klupś, Thomas Rogne, Wiktor Pleśnierowicz oraz zapaśniczka i brązowa medalistka Letnich Igrzysk Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro, Monika Michalik.

<
źródło: https://www.instagram.com/mixer_in_the_box/

Diety:

Oferta zawiera 5 propozycji diet: regular mix box, sport mix box, clean mix box vege / vegan mix box, low carb mix box* i your mix box (dieta spersonalizowana). 

*Low carb mix box – to dieta o niskiej zawartości węglowodanów dedykowana diabetykom i osobom z chorobami autoimmunologicznymi. 

Zakres cenowy:

Koszt miesięcznego abonamentu dla diety regular mix box (1200 kcal) wynosi 1400 zł.

Cena zestawu próbnego: 50 zł

Ekologia:

Posiłki podawane są w standardowych, czarnych, plastikowych opakowaniach. Zestawy nie zawierają sztućców. 

Podsumowanie:

Chylimy czoła za menu dla sportowców (szczególnie Low carb mix box!), ale dieta regular na tle innych cateringów, nie wygląda już tak dobrze.

Lyfe Diet Catering

Lyfe specjalizuje się przede wszystkim w dietach redukujących i oczyszczających. Poza dietą pudełkową, Lyfe jako osobną kategorię produktu oferuje kurację oczyszczającą, która dostarczana jest klientom na terenie całej Polski. Ten drugi produkt rekomendują m.in. autorzy bloga Mytujemy.pl, golfistka Martyna Mierzwa i modelka Michalina Strabel. Firma zajmuje się również cateringiem eventowym. 

źródło: https://www.facebook.com/lyfepl/

Diety:

Do wyboru mamy 5 typów diety: stabilizacyjną, sportową, redukcyjną, dla dzieci oraz warzywno-owocową wg zaleceń dr Ewy Dąbrowskiej. 

W ofercie kuracji oczyszczającej znajdziemy: detoks jesienno-zimowy, Fall in love (kurację dla osób zaczynających przygodę z oczyszczaniem), In Love (dla osób, które stosowały już kiedyś detoks) Addicted oraz Summer Body, która skomponowana jest w głównej mierze z produktów sezonowych. Diety skomponowane są nie tylko z samych soków, ale też musów i kremów. 

Zakres cenowy:

Zestaw testowy 1-dniowej kuracji oczyszczającej: od 100 zł

Zestaw testowy diety pudełkowej: od 40 zł (dieta stabilizacyjna, 1000 kcal). 

Koszt miesięcznego abonamentu: 1456 zł 

Ekologia: 

Zarówno dieta pudełkowa, jak i kuracja oczyszczająca zapakowane są w plastikowe pojemniki.

Podsumowanie:

Plus, przede wszystkim, za dietę pudełkową Dąbrowskiej i kurację oczyszczającą. Jednak zwykłym zjadaczom chleba, diety Lyfe mogą nie przypaść do gustu.

Kapitan Cook

Catering mający swoją pierwszą siedzibę w Luboniu, dziś ma ich aż 9. Każda z nich funkcjonuje w innym zakątku Polski. Kapitan Cook komponuje swoje potrawy wyłącznie ze świeżych i naturalnych składników. Zaletą cateringu jest mało powtarzalne menu. Odstraszać mogą jednak nieco wysokie ceny. 

źródło: https://www.facebook.com/kapitancookcatering/

Diety:

Kapitan-Cook oferuje 6 rodzajów diety: Standard, Wege+Ryby, Bez glutenu i laktozy, Sport, Paleo i Detox sokowy. 

Zakres cenowy:

Koszt miesięcznej diety typu Standard (1000 kcal): 1540 zł.

Cena zestawu startowego: od 58 zł.

Cena jednodniowego detoxu sokowego (1300 kcal): 100 zł.

Ekologia:

Posiłki pakowane są w pudełka wykonane z czarnego plastiku. 

Podsumowanie:

Co prawda, posiłki Kapitana Cooka są całkiem smaczne i dość duże, ale też stosunkowo drogie. Poza tym, jak na firmę, która istnieje na rynku od kilku dobrych lat, oferta jest dość uboga.

3 thoughts on “Ranking najlepszych cateringów dietetycznych w Poznaniu #top 1011 min read

  1. Mi bardzo smakuje jedzenie z 5PD, maja świeże i dobre jakościowo składniki, to się czuje podczas jedzenia 🙂 No i fajnie skomponowane dania 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *