Piwa Kraftowe w Poznaniu<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">8</span> min read</span>

Zestawienie najciekawszych miejsc w Poznaniu, gdzie można wypić piwa kraftowe, czyli rzemieślnicze wyroby małych, niezależnych browarów.

Piwna Stopa – ul. Szewska 7

źródło: http://piwnastopa.pl

Kraina Piwa Rzemieślniczego – tak swoją knajpę nazywa sam właściciel lokalu. I chyba nie bez kozery. Oferta zawierająca prawie 200 butelek i 16 kranów mówi sama za siebie. Można skosztować tu piwa z Polski jak i z innych krajów.

Piwna Stopa wspiera zarówno doświadczonych jak i debiutujących ważycieli złotego trunku. Właściciel lokalu często decyduje się na kooperacyjne warzenie piw z zaprzyjaźnionymi browarami, czego efektem są bardzo oryginalne trunki będące zaskoczeniem nawet dla największych smakoszy.

źródło: http://piwnastopa.pl

Piwna Stopa z powodzeniem prosperuje na poznańskim rynku już od 5 lat. W tym roku lokal otrzymał Certyfikat Jakości 2019! nadawany przez portal Trip Advisor. Użytkownicy portalu docenili działalność Piwnej Stopy oceniając ją na 5/5.

źródło: http://piwnastopa.pl
źródło: http://piwnastopa.pl

Ulokowany w pobliżu rynku browar, poza piwem oferuje również mocniejsze trunki, mi.n. whisky, bourbon, gin, tequilę, wino, miód pitny, wódkę, nalewkę, a nawet hermelin. W menu Piwnej Stopy znajdują się również przekąski, dwupiętrowe tosty oraz autorskie hot-dogi z kiełbasą wołowo-wieprzową lub z dziczyzny.

źródło: http://piwnastopa.pl

Piwna Stopa dba o dobry i klimatyczny nastrój swoich gości serwując im nie tylko jedzenie, ale również ambitną muzykę. Często odbywają się tu koncerty jazzmanów, rockowców, bluesmanów oraz piosenkarzy muzyki country.

W letnim sezonie lokal oferuje do dyspozycji ogródek piwny oraz palenisko z grillem, które można wynająć na okoliczność jakiejś imprezy, czy spotkania z przyjaciółmi. Zimą dobry klimat zapewnia rozgrzany do czerwoności kominek.

Dodatkową atrakcją są edukacyjne degustacje piwne prowadzone przez samego właściciela Piwnej Stopy.

źródło: http://piwnastopa.pl

Adres: ul. Szewska 7

Godziny otwarcia:

  • pon., wt., śr., czw.:  15:00 – 1:00
  • pt, sob.: 13:00 – 2:00
  • niedz: 13:00 – 1:00

Ministerstwo Browaru – ul. Wroniecka 16 / ul. Ratajczaka 34

źródło: https://www.facebook.com/MinisterstwoBrowaru/

Nazwa zobowiązuje – lokal oferuje 10 kranów i aż 400 piw butelkowych! Od koloru do wyboru. Jest tego naprawdę mnóstwo. Niezdecydowanym służy pomocą, naprawdę znająca się na rzeczy, obsługa. Ministerstwo Browaru oprócz piwa oferuje również różnego rodzaju drinki, koktajle i shoty. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość zamówienia deski degustacyjnej z kilkoma rodzajami browarów.

W menu znajdują się też bardziej pożywne pozycje m.in. frytki belgijskie, frytki z batatów, talerz serów i wędlin oraz burgery.

Lokal na ul. Wronieckiej, źródło: https://www.facebook.com/MinisterstwoBrowaru/

Ministerstwo Browaru istnieje od 2010 r. Obecnie w Poznaniu istnieją dwa lokale z tym szyldem – jeden na ul. Ratajczaka, drugi nieco bliżej rynku na ul. Wronieckiej. Lokal dość często organizuje różnego rodzaju wydarzenia m.in. MiniFestiwal Poznańskich Browarów Rzemieślniczych.

To, co przyciąga do Ministerstwa, oprócz rzecz jasna piwa, to świetny i bardzo klimatyczny wystrój; surowe ceglane ściany, drewniane meble i neony (w przypadku lokalu na Wronieckiej) oraz betonowe, ascetyczne mury z dużą ilością kwiatów (na ul. Ratajczaka).

Podwórze na ul. Ratajczaka, źródło: https://www.facebook.com/MinisterstwoBrowaru/

Adres: ul. Ratajczaka 46

Godziny otwarcia:

  • pon. – niedz. : 16:00 – 2:00
Neon w lokalu na ul. Wronieckiej,
źródło: https://www.facebook.com/MinisterstwoBrowaru/

Adres: ul. Wroniecka 16

Godziny otwarcia:

  • pon., wt., śr.: 16:00 – 1:00
  • czw., pt.: 16:00 – 2:00
  • sob.: 14:00 – 2:00
  • niedz.: 14:00 – 1:00

Ułan Browar – Wyspiańskiego 26

źródło: https://www.facebook.com/U1browar/

To Browar Restauracyjny ulokowany w restauracyjno-hotelowym kompleksie CIty Park. Ułan Browar posiada własną warzelnię, dlatego warto spróbować tutaj, przede wszystkim, sześciu piw wyrabianych na miejscu m.in.  Piwo Świętomarcińskie, Kapral Pils, Major Pszeniczne, Pułkownik Dry Stout, Porter Bałtycki BA oraz Sierżant American Pale Ale. Uwaga! Po ich skosztowaniu, raczej nie ma się już ochoty na zwykłe piwo.

Kraftowe piwa serwowane w Ułan Browar zostały docenione w różnego rodzaju konkursach m.in. Good Beer 2017 (Srebrny Medal), Kraft Roku 2017 (Złoty Medal) czy Ibeerian Awards 2018 (Złoty Medal).

źródło: https://www.facebook.com/U1browar/

Poza browarem, lokal oferuje również alkohol innego rodzaju: wódkę, gin, tequilę, rum, bourbona, whisky, wino, wino domu i wiele innych. Menu obfituje też w wiele dań: zupy, sałaty, burgery, desery oraz przystawki. W Ułan Browar można też napić się kawy.

Ułan Browar to pełnoprawna restauracja o powierzchni ponad 1000 m2. W tej gigantycznej przestrzenii zajdują się dwa sale, strefa relaksu z wygodnymi leżakami, strefa bilardu oraz salka w której odbywają się m.in. comiesięczne social czwartki.

W każdą środę organizowane są tu spotkania dla odkrywców nowych smaków piwnych. W ramach “Ułan Browar i Przyjaciele” można skosztować trunki zaprzyjaźnionych browarów.  

źródło: https://www.facebook.com/U1browar/

Adres: ul. Wyspiańskiego 26

Godziny otwarcia:

  • pon., wt., śr., niedz. : 16:00 – 23:00
  • czw., pt., sob.: 16:00 – 23:45

Chmielnik – Żydowska 27

źródło: https://www.facebook.com/CHMIELNIKpub/

Ten poznański bar postawił na piwa kraftowe warzone wyłącznie w polskich browarach. Chmielnik to pierwsze tego typu miejsce na piwnej mapie Poznania. Pub oferuje 13 kranów i kilkaset butelek piwa oraz tworzone na bazie piwa, koktajle.

Wystrój jest tu raczej dość typowy. Wyróżniającym się elementem jest na pewno, drewniana konstrukcja baru. Duże wrażenie na gościach robi za to ogródek, w którym można podziwiać rosnącą odmianę chmielu, Sybillę.

źródło: https://www.facebook.com/CHMIELNIKpub/
źródło: https://www.facebook.com/CHMIELNIKpub/

Sporadycznie organizowane są tu koncerty oraz głośne premiery nowych rodzajów piw.

W menu Chmielnika znajdują się sałaty, kawy, desery i oczywiście dania tworzące idealne połączenie z piwem tj. grillowany antrykot, karkówka, czy troć bałtycka.

źródło: https://www.facebook.com/CHMIELNIKpub/

Adres: ul. Żydowska 27

Godziny otwarcia:

  • pon., wt., śr.: 16:00 – 00:15
  • czw.: 16:00 – 1:00
  • pt.: 16:00 – 3:00
  • sob.: 14:00 – 3:00
  • niedz.: 14:00 – 23:00

Brovaria – Stary Rynek 73-74

źródło: https://www.facebook.com/Brovaria/

To jedno z najstarszych miejsc w Poznaniu, gdzie można napić się warzonego na miejscu piwa. Brovaria mieści się w przestronnej kamienicy na Rynku Starego Miasta, dlatego dla wielu osób jest pierwszym skojarzeniem, które pojawia się na myśl o poznańskim piwie kraftowym.

Oferta Brovarii zawiera 8 rodzajów piw z kranu (w tym 5 sezonowych) oraz 6 butelkowych. Do najbardziej oryginalnych można zaliczyć Brovarię Sweet Stout, czyli aksamitne, czarne, delikatnie gazowane piwo w którym można wyczuć aromaty kawy oraz gorzkiej i mlecznej czekolady oraz Brovaria Bałtycki Bourbon Barrel Aged z wyczuwalną nutą Burbonu. Brovaria oferuje też kupno piwa na beczki.

źródło: https://www.facebook.com/Brovaria/

Pod nazwą Brovaria kryje się również restauracja. Serwowane tu dania tworzone są na bazie kuchni polskiej, francuskiej, włoskiej i niemieckiej. Częstym składnikiem potraw jest lokalne piwo, które dodawane jest nawet do deserów lodowych.

Wystrój Brovarii jest dość wykwintny. Restauracja posiada również ulokowany na płycie rynku, ogródek.

źródło: https://www.facebook.com/Brovaria/

Adres: ul. Stary Rynek 73-74

Godziny otwarcia baru:

pon. – niedz.: 10:00 – 2:00

U boćka – Dąbrowskiego 33

źródło: https://www.facebook.com/barubocka/

Kolejne poznańskie miejsce, które uraczy niebanalnym kraftowym piwem to “U Boćka”. Pub mieści się w samym centrum Jeżyc, tuż obok Rynku Jeżyckiego.

Można skosztować tu, przede wszystkim, browary warzone przez naszych czeskich sąsiadów. Specjałem pubu jest Krakonoš z Trutnova, który serwowany jest w dwóch wersjach smakowych – głęboko chmielony lager oraz ciemne, goryczkowe piwo o delikatnym karmelowym posmaku.

źródło: https://www.facebook.com/barubocka/

Pub składa się z kilku pomieszczeń, w których bez problemu można pograć ze znajomymi planszówki lub oglądać mecz.

“U Boćka” to miejsce z domową, kameralną atmosferą. Oprócz napojów alkoholowych serwowane są tu również bardzo oryginalne herbaty.

źródło: https://www.facebook.com/barubocka/

Adres: ul. Dąbrowskiego 33

Godziny otwarcia baru:

pon. – niedz.: 16:00 – 00:00

Alkohole z Duszą – ul. Słowackiego 16

źródło: https://www.facebook.com/alkozdusza/

Jak sama nazwa wskazuje, serwowane tu alkohole nie należą do typowych. Ponieważ jest to lokal producenta Nalewek Porażyńskich, można skosztować tu przede wszystkim, napoje tego typu. Ofertę uzupełniają pochodzące z małych winnic, francuskie wina, a także polskie piwa kraftowe. Większość z nich to browary butelkowe.

Pierwszymi rzeczami, które zauważa się po wejściu do pubu są ogromne, wypełnione najróżniejszymi rodzajami piwa, lodówki. Przez to już na wstępie mamy ogromny dylemat, co wybrać. Odpowiedniego wyboru pomaga jednak dokonać obeznana w temacie obsługa.

źródło: https://www.facebook.com/alkozdusza/

Adres:

ul. Słowackiego 16

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *