Darmowe zajęcia jogi w plenerze<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>

Uczy prawidłowej postawy ciała, pozytywnie wpływa na stawy, odpręża, zmniejsza poczucie zmęczenia, reguluje gospodarkę hormonalną … – to tylko kilka zalet wynikających z uprawiania jogi. Nie wierzysz? Sam się o tym przekonaj! 

W wakacje Poznań oferuje szereg zajęć, podczas których będziesz mógł sprawdzić, jaki rodzaj, lub czy w ogóle, joga jest dla ciebie. I to całkowicie za darmo! Jeśli dobrze wygospodarujesz sobie czas, będziesz mógł praktykować asany praktycznie codziennie. 

Organizowane zajęcia mają charakter otwarty, co oznacza, że uczestnictwo w nich nie wymaga żadnego wcześniejszego przygotowania. Wystarczy, że zaopatrzysz się w wygodny, niekrępujący ruchów strój, matę i pozytywne nastawienie. Poniżej rozpiska.

Poniedziałki, godz. 18:30-19:30, “Sunset Yoga” Wake Park Malta

Zajęcia w pierwszym dniu tygodnia proponuje Agnieszka Sieczkowska – instruktorka w systemie ashtanga yoga z międzynarodowymi uprawnieniami i ponad 9-letnim doświadczeniem. Ulubionym stylem pani Agnieszki jest vinysa flow. 

Miejsce:

Wake Park
ul. Jana Pawła II 

Terminy zajęć: 29.07., 5.08., 12.08., 19.08., 26.08., 2.09., 9.09.

Wtorki, godz. 18:00-19:00, Joga w parku Starego Browaru 

To już kolejna edycja jogowych zajęć w tej lokalizacji. W tym roku zajęcia prowadzą trenerzy z klubu Magiel Fitness. 

Miejsce:

Stary Browar
ul. Półwiejska 42

Terminy zajęć: 30.07., 6.08., 13.08., 27.08.

Środy, godz. 18:00-19:00, Letnie zajęcia jogi nad Maltą

Organizatorem zajęć jest Dom Kultury Jogi. Zajęcia odbywają się na trybunach ziemnych pomiędzy stokiem, a torem regatowym. W razie niepogody, zajęcia odbywają się w siedzibie organizatora. 

Miejsce:

Tor Regatowy Malta 
ul. Wiankowa 3

Dom Kultury Jogi
ul. Nowowiejskiego 3/4

Terminy zajęć: każda wakacyjna środa (do 28.08.)

Czwartki, godz. 19:00-20:15, Joga Vinyasa za Free

Organizatorami wydarzenia są Plaża Miejska Widla i MataKata – Psycholożka na Macie, czyli Katarzyna Kata, która jednocześnie pełni rolę prowadzącej zajęć. Pani Katarzyna jest certyfikowanym instruktorem vinyasa jogi charakteryzującej się płynnymi, tanecznymi przejściami między asanami. Zajęcia mają formę medytacji w ruchu, która odstresowuje zarówno ciało jak i duszę. 

Miejsce:

Plaża Miejska Wilda 
ul. Piastowska 71 

Terminy zajęć: 25.07., 1.08., 8.08.

Soboty, godz. 10:00-11:30, Joga na Szelągu

Zajęcia prowadzone są przez Karolinę Rymer – instruktorkę jogi certyfikowaną w Indiach i w Polsce. 

Miejsce:
Park Szelągowski

Terminy zajęć: każda sobota wakacji

Soboty, godz. 12:00-13:30, Joga na Tarasach

Zajęcia odbywają się na szachownicy Tarasy Cafe & Restaurant. Spotkania prowadzone są przez instruktorów z zespołu Yoga Academy. 

Po jodze można udać się na 40 minutową medytację, którą poprowadzi Paulina Brygman, która od 5 lat praktykuje ashtanga jogę pod okiem nauczycieli autoryzowanych w KPJAYI w Mysore.

Miejsce:

Park Cytadela (przy torze saneczkowym)

Terminy zajęć: każda sobota wakacji

Zajęcia w Parku im. Adama Mickiewicza prowadzone są przez instruktorów reprezentujących różne szkoły jogi, dzięki czemu można wypróbować kilka technik i stylów. 

Niedziele, godz. 9:00-10:30, Joga przy fontannie 

Wydarzeniem towarzyszącym zajęciom 18. sierpnia będzie zbiórka krwi organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

Miejsce:

Park im. Adama Mickiewicza

Terminy zajęć: każda niedziela wakacji (do 25. sierpnia)

Niedziele, godz. 18:00-19:00, Joga w cieniu drzew

Organizatorem zajęć jest Wildecka Inicjatywa Lokalna WILdzianie. Ćwiczenia poprowadzi Agnieszka Wojtkowiak, dyplomowana instruktorka jogi metodą B.K.S. Iyengara z 10-letnim doświadczeniem w nauczaniu i od niedawna także założycielka szkoły jogi Studio Sananda.

W razie złej pogody, zajęcia przeniesione zostaną do Studio Sananda.

Miejsce:

Park Jana Pawła II

Studio Sananda
ul. Mariana Langiewicza 2

Terminy zajęć: 28.07., 4.08., 11.08., 25.08.

Niedziele, godz. 10:00, Joga na polanie w Mamma Wilda

Organizatorem zajęć są Grota Solna Galos oraz wildecka knajpa Mamma Wilda.

Po zajęciach z jogi będzie 30-minutowe spotkanie z Qigongiem, czyli zestawem ćwiczeń zdrowotnych opartych na zachowaniu prawidłowej postawy ciała, kontroli oddechu i skupienia umysłu.

Terminy zajęć: 4.08., 11.08., 25.08.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *