Muzyka klubowa w Poznaniu – sprawdź gdzie wybrać się na imprezę w karnawale<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>

W tym roku zimowe wieczory są wyjątkowo ciepłe. Zdaje się, że dni wydłużają się szybciej niż zwykle. To idealne okoliczności na imprezy karnawałowe w Poznaniu w klubie Tama, X-Demon lub Projekt LAB. Kto tam zagra?

Najlepsza poznańska impreza klubowa tego karnawału?

Tama to ostatnio miejsce, w którym praktycznie co tydzień zobaczyć można największą gwiazdę światowej lub polskiej muzyki niezależnej. Do nadchodzących wydarzeń należy występ Claptone’a. Najważniejsza didżejska nagroda DJ Award trafiła dwukrotnie w jego ręce w kategorii house. Świetnie łączy gatunki, umiejętnie buduje napięcie i korzysta z nieszablonowych pomysłów na miksy. Nie każdy może wybrać się na największe światowe festiwale jak Rock in Rio czy Lollapalooza, ale można w Poznaniu wyjść na imprezę karnawałową w klubie i usłyszeć artystę, który grał na tych imprezach.

Lista artystów, z którymi współpracował, jest długa. Tworzył remiksy m.in. dla Depeche Mode czy Gorillaz. Wiele osób czekało na ten koncert od czasu Audioriver w 2018 roku. Impreza na plaży ma swój klimat, ale granie w ciemnym, zatłoczonym klubie też zapada w pamięć. Pomaga w tym oprawa występów – Claptone jest tajemniczy i występuje w charakterystycznej, złotej masce. Dzięki niej nie do końca wiadomo, z kim mamy do czynienia na koncertach. Dotychczas udało się tylko ustalić, że didżej Claptone jest Niemcem. Więcej informacji o koncercie znajduje się na stronie https://www.biletomat.pl/muzyka-klubowa/poznan/.

Imprezy karnawałowe w Poznaniu w klubie X-Demon

To miejsce mocno się różni stylem od Tamy . W X-Demon panuje ostra selekcja, a wnętrze jest utrzymane w stylu glamour. Fani skórzanych kanap i drogiego szampana będą się tu czuli świetnie. Takie miejsce wymaga stałego rezydenta, który będzie regularnie dbał o sety didżejskie na wysokim poziomie. Tę funkcję pełni didżej Kris, którego nie trzeba przedstawiać żadnemu fanowi klubowych imprez karnawałowych obywających się w Poznaniu. Plusem stałej rezydentury jest możliwość dogłębnego poznania stylu danego muzyka. Jest czas, by poprosić o ulubione utwory lub przypomnieć sobie jeszcze raz najlepsze miksy z poprzednich występów.

Koncert didżeja Krisa odbędzie się 22 lutego. To na pewno nie ostatni odbywający się w tym klubie, ale warto się spieszyć. Być może nie będzie już drugiej takiej imprezy tej zimy? Poza tym z pewnością jest to ostatnia sobota karnawału, co warto uczcić w klubie.

Dungeon Beats 015 feat. ZHA & DeTu w Poznaniu

Karnawałowe imprezy klubowe formalnie odbywają się do 22 lutego, ale warto zrobić wyjątek dla cyklu Dungeon Beats. Szczególnie że spokojnie można potraktować go jako odpoczynek po energetycznych występach didżejów Krisa i Claptone’a. Dungeon Beats to powolne, głębokie wydanie elektronicznych bitów, a najważniejszy jest wśród nich bas. Podczas mini-festiwalu w klubie Projekt LAB wystąpią głównie polscy i brytyjscy artyści skupieni wokół projektów White Peach i Dungeon Beats. Największymi gwiazdami będzie Zha i De-Tu. Dlaczego – tego można się dowiedzieć, przesłuchując ich kawałki w stylu dub i downtempo. To grupy pochodzące z jednej z najbardziej szanowanych obecnie na świecie wytwórni związanej ze sceną klubową. Idealni artyści na imprezę pokarnawałową w Poznaniu, która na długo pozostanie w pamięci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *