System wideokonferencyjny – czym powinien się charakteryzować?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>

Profesjonalny system wideokonferencyjny umożliwia wydajną i skuteczną współpracę między daną firmą a jej klientami lub partnerami biznesowymi. Zaawansowany system pozwala na prowadzenie narad, spotkań i konferencji z osobami znajdującymi się w dowolnym miejscu na świecie. To praktyczne rozwiązanie, które ułatwia pracę, a jednocześnie pozwala zaoszczędzić pieniądze na podróżach i spotkaniach osobistych. Czym powinien charakteryzować się dobry system wideokonferencyjny?

System wideokonferencyjny dostosowany do potrzeb firmy

Trudno jednoznacznie określić, jaki system wideokonferencyjny jest najlepszy. Idealne rozwiązanie to po prostu system dopasowany indywidualnie do potrzeb danej firmy. Innego systemu wymaga bowiem sala dla 30 osób, a innego niewielkie pomieszczenie dla 4-8 uczestników spotkania. Dlatego system wideokonferencyjny powinien być przede wszystkim dostosowany do wymagań przedsiębiorstwa oraz osób, które będą z niego korzystać.

Kamera zapewniająca wysoką jakość obrazu

Podstawą profesjonalnego systemu wideokonferencyjnego jest odpowiedni sprzęt. Urządzenia wchodzące w skład systemu powinny gwarantować najwyższą jakość obrazu – znacznie wyższą niż w przypadku standardowych kamerek internetowych. Jeśli kamera nie jest zintegrowana z systemem wideo, to powinna być dopasowana do rozmiarów konkretnej sali. Musi objąć wszystkich uczestników spotkania i zapewniać jak najbardziej naturalny kontakt wzrokowy z rozmówcami. Najlepiej, aby posiadała rozdzielczość 4K lub przynajmniej FullHD, co zapewni najlepszą jakość obrazu. Warto też zwrócić uwagę na kąt patrzenia kamery.

Dobrej klasy mikrofon

W przypadku spotkań online, w których uczestniczą jedynie dwie osoby, wykorzystanie wbudowanego w sprzęt komputerowy mikrofonu jest wystarczające. Problem ze słyszalnością zaczyna się jednak w przypadku spotkań w gronie kilkuosobowym, gdy mikrofon „nie łapie” głosów wszystkich uczestników. Dlatego dobry system wideokonferencyjny musi posiadać mocny mikrofon, który z łatwością zbiera głosy przynajmniej kilku uczestników spotkania. Warto bowiem pamiętać, że spotkanie można przeprowadzić przy kiepskiej jakości obrazu albo nawet z jego brakiem. Warunkiem jest jednak dobra jakość dźwięku – kłopoty z dźwiękiem automatycznie wykluczają możliwość przeprowadzenia jakiegokolwiek meetingu. Stosowanie mikrofonów powierzchniowych oraz ich skrupulatna kalibracja pozwala kompleksowo pokryć salę dźwiękiem i zapewnić wysoką zrozumiałość mowy przez wszystkich uczestników spotkania.

System wideokonferencyjny na indywidualne zamówienie

Wyposażając pomieszczenie w odpowiednie narzędzia, możesz zdecydować się na gotowe systemy wideokonferencyjne Trias to firma, która ma w swej ofercie nowoczesne, zaawansowane technicznie rozwiązania, które pozwolą Tobie i Twoim pracownikom na sprawne i efektywne przeprowadzanie spotkań online. Możesz jednak zdecydować się też na indywidualnie projektowane multimedialne systemy interaktywne Trias projektuje, i dostarcza indywidualne rozwiązania na zamówienie klienta, pozwalające w pełni wykorzystać potencjał danego pomieszczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *