Kurtki zimowe to obowiązkowy element garderoby, kiedy na dworze robi się naprawdę zimno. Nie inaczej jest w przypadku kobiet noszących większy rozmiar. Panie plus size również muszą mieć zapewnione ciepło. Jak pielęgnować kurtki zimowe, aby jak najdłużej zachowały swój idealny wygląd?

Czy pielęgnacja jest taka sama w przypadku każdej kurtki zimowej?

Kurtki damskie zimowe plus size różnią się, jeśli chodzi o materiał, z którego zostały wykonane. Dlatego pielęgnacja nie zawsze będzie taka sama. Bardzo ważne jest, aby dopasować sposób, w jaki dbamy o kurtkę, do tego, z czego ją uszyto. Tylko wówczas można być bowiem pewnym, że kurtka zachowa swój wygląd na długo i posłuży nam więcej niż jeden sezon.

Jak dbać o większość kurtek zimowych?

Większość dostępnych dzisiaj – między innymi w Tono.pl – kurtek zimowych plus size warto czyścić chemicznie. Oznacza to, że trzeba je oddać do pralni. Jest to bezpieczne rozwiązanie, które sprawi, że kurtki będą nie tylko czyste, ale również bezpieczne. Warto pamiętać, że dzisiaj nie jest już niezbędne odpruwanie guzików czy pasków i klamer znajdujących się przy odzieży. Oczywiście trzeba dokładnie sprawdzić, czy zakupiona kurtka może być tak czyszczona. Może bowiem okazać się, że mamy model, który wykonano z wyjątkowo delikatnego materiału. Wówczas pralnia chemiczna odpada.

Jak dbać o puchowe kurtki damskie zimowe plus size?

Panie, które zaliczają się do szczególnych zmarzluchów chętnie sięgają po kurtki puchowe. Gwarantują one ciepło na najwyższym poziomie nawet wówczas, gdy na dworze panuje naprawdę srogi mróz. W takich kurtkach po prostu nie da się zmarznąć. Kurtki zimowe puchowe można z powodzeniem prać w pralce. Trzeba jednak pamiętać, aby ustawić temperaturę prania nie wyższą niż 30 stopni. Koniecznie trzeba również kurtkę przed włożeniem do pralki przewrócić na lewą stronę. Sposobem na to, aby uchronić puch przed zbijaniem się, jest włożenie do pralki razem z kurtką dwóch piłeczek tenisowych.

Kurtki damskie zimowe plus size wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Warto jednak pamiętać, że w zależności od rodzaju kurtki może ona być nieco inna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *