Co warto zobaczyć w Dubaju?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>

Podczas planowania urlopu wiele osób stara się odwiedzić miejsca, które są stosunkowo przystępne dla turystów (nie wymagają wizy), a przy tym oferują mnóstwo atrakcji, które koniecznie trzeba zobaczyć na żywo. Obecnie najlepsze biura podróży oferujące bliskowschodnie destynacje dają możliwość zobaczenia na własne oczy Dubaju – i to w ofercie all inclusive. Co pokażą Ci takie wycieczki?

Ekskluzywne centra handlowe 

Jeśli marzysz o tym, by oglądać najnowsze kolekcje najznakomitszych światowych projektantów na żywo, koniecznie odwiedź Mall of the Emirates lub Dubai Mall – gigantyczne centra handlowe, w których można się zatracić. Wycieczki oferowane przez biura podróży bardzo często uwzględniają dużo czasu wolnego – można zatem poszaleć, pooglądać i zrobić fantastyczne zakupy. To miasto jest stosunkowo młode – nie znajdziesz w nim więc żadnych spektakularnych zabytków. Wszystko tętni życiem i nowoczesnością – a to zupełnie inny rodzaj eksploracji! 

Widoki zapierające dech w piersiach 

Fotografie na tle zachodzącego słońca lub widoki z drapaczy chmur – to jedna z największych przyjemności, jakie dają wycieczki do DubajuZobacz słynną Palmę Jumeirah ze szczytu Burdż Chalifa – najwyższego wieżowca na świecie, a z pewnością to wydarzenie pozostanie w Twoich wspomnieniach na długo. Możesz też skusić się na tanie rejsy łodzią zwaną abra po zatoce. Sprawdź, jaką lokalizację hotelu oferuje Twoje biuro podróży – wybierz tę, która zapewni Ci bezproblemowy dojazd do zatoki, aby skorzystać z tej i wielu innych fantastycznych atrakcji. 

Zimowe szaleństwo na środku pustyni 

W Mall of the Emirates nie tylko zasmakujesz ekscytującego bliskowschodniego shoppingu, ale możesz też spędzić miło czas na prawdziwie śnieżnych atrakcjach. Brakuje Ci śniegu i lepienia bałwana zimą, a może chcesz pozjeżdżać na nartach? Wycieczka do Dubaju może być idealnym sposobem na to, aby połączyć możliwość skorzystania ze swojej ulubionej formy aktywności fizycznej z wygrzewaniem się na plaży lub na leżaku przy hotelowym basenie. Biura podróży nie bez powodu przeżywają prawdziwe oblężenie zimą – gdy turyści marzą o tym, by wyrwać się z kraju, w którym panuje słota, ale jednocześnie nie chcieliby stracić okazji do prawdziwie zimowych aktywności. 

Zwierzęta z całego świata 

Gigantyczne ZOO, podwodne akwarium z rekinami – wycieczki do Dubaju obfitują w atrakcje dla miłośników fauny i flory, którzy chcieliby zobaczyć je naprawdę z bliska – na wyciągnięcie ręki. W samym mieście trudno uświadczyć zwierząt na wolności, ponieważ jest ono silnie zurbanizowane. Dlatego wybierając wczasy z biura podróży warto pomyśleć o tym punkcie swojego planu dnia. 

Poznaj niezwykły klimat Dubaju! 

Odmienna kultura, luksusowe hotele i doskonałe jedzenie, zawsze upalna pogoda, blichtr i przepych w każdym zakątku miasta – wycieczka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich z Dubajem w roli głównej może okazać się przygodą Twojego życia! Zadbaj jednak o to, by była bezpieczna – dzięki skorzystaniu z usług doświadczonego biura podróży w Polsce. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *