Znane firmy mające siedzibę w Poznaniu<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>

Poznań to od lat jedno z najbardziej rozwiniętych polskich miast. Ma tutaj siedzibę aż 16 na 500 najbogatszych firm w Polsce. W tym artykule przyjrzeliśmy się kilku najbardziej znanym firmom, które mają swoją siedzibę właśnie w Poznaniu.

Allegro.pl

Tej firmy chyba nie trzeba przedstawiać nikomu. Allegro.pl to najbardziej popularny marketplace w Polsce. Swoją siedzibę ma przy ulicy Grunwaldzkiej 182. Warto się tam przejechać, by zobaczyć chociażby Pixel, czyli jeden z najciekawszych biurowców w Polsce. 

Astra

Jadąc z Małych Garbar w stronę Cytadeli, można było zobaczyć siedzibę jednego z najbardziej znanych producentów kawy w Polsce. Można było, bo od niedawna firma przeniosła się do Starczanowa. 

Nivea

Kto nigdy nie miał w domu kremu Nivea, niech pierwszy rzuci kamień 🙂 Znana firma Nivea produkująca kosmetyki, ma swoją siedzibę przy ulicy ul. Gnieźnieńskiej 32. Osoby dojeżdżające pociągiem z Gniezna zobaczą charakterystyczne logo firmy na wysokości przystanku Poznań Wschód. Do dziś niektórzy się zastanawiają, czy w środku gigantycznego opakowania znajduje się krem Nivea 🙂

Volkswagen

Volkswagen Group Polska to koncern wypuszczający takie marki samochodów jak: Volkswagen, Skoda, Seat, Audi, Porsche, czy Lamborghini. Swoją siedzibę ma przy ulicy Krańcowej 44.

Piotr i Paweł

Mimo, że firma ma aktualnie spore kłopoty finansowe, jest wciąż jedną z najbardziej rozpoznawalnych marketów w Polsce. Swoją siedzibę ma w Poznaniu, przy ul. Druskienickiej

Kompania Piwowarska

Kompania odpowiada za produkcję takich piw jak: Tyskie, Żubr, Lech, Dębowe Mocne, czy Redd’s. Swoją siedzibę ma przy ulicy Szwajcarskiej 11.

Inne:

Żabka

Żabka to największa w Polsce sieć sklepów typu convenience. W ostatnich latach firma przeszła poważną zmianę wizerunkową i rozwija się w zastraszającym tempie: ponoć dziennie są dwie nowe Żabki w Polsce. Sam mam 4 w promieniu 350 metrów od mieszkania

Siedziba: Plac: Władysława Andersa 7.

Komputronik

Siedziba:  ul. Wołczyńska 37

Enea SA

Siedziba: ul. Górecka 1 

Startupy, zaczynające w Poznaniu

lubimyczytac.pl

Lubimyczytac.pl to serwis, gdzie chwalimy się i komentujemy przeczytane przez nas książki.

Umownik.pl

Umownik.pl może nie jest jeszcze tak znany, ale za kilka lat na pewno będzie o nim głośno. Umownik.pl to nowo powstały start-up, który umożliwia podpisywanie umów przez internet. 

Jakdojade.pl

Jakdojade.pl jest poznańską aplikacją umożliwiającą wyszukanie połączeń komunikacyjnych w największych miastach w Polsce. 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *