Włosy to jeden z kluczowych elementów naszego codziennego wyglądu. Odpowiednio wykonana i ustylizowana fryzura potrafi dodać elegancji lub szyku, niezależnie od sytuacji, w której się znajdziemy. Niestety, ale nie wszyscy przepadamy za tym rodzajem włosów, którymi obdarzyła nas natura. Szczególnie często pragniemy zmiany ich koloru. Dotyczy to zarówno osób, które nie przepadają za swoim naturalnym kolorem, jak i tych, których włosy zaczęły siwieć. Często to właśnie pierwsze „srebrne nitki” we włosach są powodem, dla którego decydujemy się zmienić ich kolor.

Najpopularniejsze metody farbowania włosów

Pierwszym, szczególnie popularnym sposobem farbowania włosów u fryzjera, jest tworzenie pasemek. Oczywiście, pasemka mogą być bardzo różnorodne – niektórzy decydują się na wykonanie pasemek, tworząc nietypowe kontrasty barw. Pasemka wykonuje się za pomocą folii aluminiowej, w którą zawija się wybrane kosmyki włosów. 

Koloryzacja nazywana „ton w ton” polega na nakładaniu farby o kolorze zbliżonym do naszych naturalnych włosów. Farbowanie takie ma na celu przede wszystkim pogłębienie naturalnego koloru naszych włosów oraz zafarbowanie siwych włosów.

Farbowanie kontrastowe polega na nanoszeniu farb w dwóch różnych odcieniach, za pomocą których tworzy się naprzemiennie następujące po sobie pasemka. Często wybiera się kolory tworzące mocny kontrast, chcąc nadać fryzurze energii i charakteru.

Makijaż włosów to nazwa zabiegu polegającego na naniesieniu na włosy dwóch różnych farb, zbliżonych do naszego naturalnego koloru. Jedna z nich jest jaśniejsza i zostaje nałożona na górną część fryzury. Farba ciemniejsza służy do farbowania włosów porastających kark. W rezultacie farbowania tą metodą włosy zaczynają się mienić, tworząc przyjemną dla oka grę świateł.

Baleyage to technika polegająca na nałożeniu kilku – zazwyczaj dwóch lub trzech, choć niekiedy także więcej – farb na włosy. Farby wybiera się w taki sposób, by kolorystycznie ze sobą współgrały, tworząc harmonijne połączenia.

Refleksy to zyskująca na popularności metoda, w której łączy się elementy farbowania pasmowego i baleyage’u. Farba nanoszona jest warstwowo, na górną część głowy. Dzięki temu uzyskujemy efekt rozświetlenia oraz pogłębienia koloru.

Ombre to metoda stosowana w celu rozjaśniania końcówek włosów oraz przyciemniania ich u nasady. Włosy poddane temu zabiegowi wyglądają na naturalnie cieniowane.

Salon fryzjerski w Twojej okolicy

Wiele osób rozważa możliwość samodzielnego farbowania włosów w swoim miejscu zamieszkania. Oczywiście, nie jest to zadanie niemożliwe do wykonania, lecz zdecydowanie bezpieczniej jest powierzyć je profesjonalnemu fryzjerowi lub styliście. Jeśli interesuje cię profesjonalny fryzjer, Poznań ma do zaoferowania wiele takich salonów. Szczególnie wart polecenia jest salon fryzjerski Appo Hair, w którym stosuje się najpopularniejsze oraz innowacyjne metody farbowania włosów. 

Różne względy przemawiają za tym, by farbowanie włosów powierzyć profesjonaliście. Do najważniejszych należą: dostęp do specjalistycznego sprzętu oraz znajomość najnowocześniejszych metod farbowania włosów. Co równie ważne, powierzając nasze włosy specjaliście, nie musimy obawiać się o efekt, który z pewnością przerośnie nasze amatorskie możliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *