Wypożyczalnia samochodów w Poznaniu<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>

Nie masz samochodu, a koniecznie musisz załatwić parę spraw na mieście? Idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z wypożyczalni samochodów. Każda dobra firma zajmująca się wynajmem pojazdów powinna mieć w swoim asortymencie różnego typu pojazdy, od małych i kompaktowych, miejskich samochodów, po większe, rodzinne i bezpieczne auta. Jeżeli masz zamiar w najbliższym czasie wypożyczyć samochód koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, dowiesz się jak działają wypożyczalnie i którą wybrać, aby być w pełni zadowolonym.

 1. Wynajem samochodu w Poznaniu.
 2. Jakie są zalety dobrej wypożyczalni pojazdów?
 3. Samochód zastępczy – w jakich sytuacjach i komu się należy?

Wynajem samochodu w Poznaniu.

Poznań to piękne miasto, znane z wielu zabytków i chętnie odwiedzane przez turystów. Jest również dużym ośrodkiem biznesowym. Wejdź na wypożyczalnia samochodów Poznań i zobacz ofertę najlepszej wypożyczalni w mieście. Choć komunikacja miejska jest na wysokim poziomie, warto pomyśleć o wynajęciu samochodu na czas pobytu w Poznaniu. Jesteśmy wtedy niezależni, możemy łatwo się przemieszczać i więcej zobaczyć. Masz mnóstwo spotkań biznesowych w Poznaniu? Wypożyczenie samochodu da nie tylko komfort jazdy, ale również spowoduje, że będziesz w stanie przemieścić się szybciej.

Jakie samochody można wynająć? W zależności od naszych potrzeb i upodobań można wynająć takie rodzaje samochodów jak:

 • Mini
 • Kompaktowe
 • Ekonomiczne
 • Standard
 • Minivan-y
 • SUV-y
 • Luksusowe
 • Z automatyczną skrzynią biegów.

Aby znaleźć swój wymarzony samochód, należy określić miejsce oraz datę odbioru i zwrotu.

Jakie są zalety dobrej wypożyczalni pojazdów?

Profesjonalna i dobrze zorganizowana wypożyczalnia samochodów dba o relacje z klientem i wychodzi naprzeciw jego potrzebom. Czym charakteryzuje się dobra firma wynajmująca pojazdy?

 • Wypożyczenie auta nie wymaga zapłaty kaucji
 • Klient może jeździć samochodem bez dobowego limitu kilometrów
 • Nie ma ukrytych dodatkowych kosztów
 • Samochód zostaje podstawiony na wybrany adres klienta

To cztery główne zasady świadczące o tym, że wypożyczalnia samochodów traktuje klienta poważnie i świadczy usługi na najwyższym poziomie. W przypadku nie spełnienia którejś zasady można uznać, że firma nie jest raczej godna zaufania.

Samochód zastępczy – w jakich sytuacjach i komu się należy?

Jeśli nie z twojej winy dojdzie do kolizji, w wyniku której twój pojazd zostanie na tyle uszkodzony, że nie będzie nadawał się do jazdy, należy ci się samochód zastępczy.

Jak to załatwić i co trzeba wiedzieć?

Najważniejszą rzeczą, o której musisz pamiętać wybierając firmę wypożyczającą samochody jest to, żeby firma ta nie przenosiła ryzyka związanego z odmową pokrycia zapłaty przez firmę ubezpieczeniową na ciebie.

Samochód zastępczy należy ci się w takim wypadku całkowicie za darmo.

Samochód zastępczy z oc sprawcy powinien być podstawiony na koszt firmy wypożyczającej samochody. Powinien również być podobnej lub takiej samej klasy co twój uszkodzony samochód. Ważne, aby wynajem był całkowicie bezpłatny, bez pobrania kaucji oraz bez limitu wyjeżdżonych kilometrów. Jeżeli te warunki zostaną spełnione, możesz być spokojny o uczciwość i jakość obsługi w wypożyczalni, z której korzystasz.

W życiu mogą zdarzyć się nam różne przykre sytuacje, takie jak na przykład wypadek samochodowy nie z naszej winy. Warto zachować wtedy przytomność umysłu i nie dać oszukać się przez firmę organizującą zastępcze samochody. Dlatego tak ważne jest, aby wiedzieć co nam się należy i w jakich sytuacjach oraz jak rozpoznać dobrą, godną zaufania firmę.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *