Usługi księgowe stają się nie bez powodu coraz bardziej popularne nawet wśród mniejszych firm. Dobre biuro rachunkowe może bowiem pomóc zarówno w kwestiach podatkowych, finansowych, jak i sprawach kadrowo-płacowych.

Wszechstronność i kompleksowość usług to zalety profesjonalnych biur księgowych. Ale w jakich dokładnie sprawach mogą pomóc przedsiębiorcom o rożnej wielkości i profilu działalności? Jest tego naprawdę sporo, warto wiedzieć z czym można zwrócić się do zewnętrznego Księgowego Experta!

Pomoc na start!

Pragniesz stanąć na swoim, zostać własnym szefem i zacząć pracować na własny rachunek? Brzmi wspaniale, ale pamiętaj o kwestiach formalnych. W przypadku rozpoczęcia własnej działalności jedno- lub wieloosobowej stajesz się osobnym podmiotem gospodarczym, który zobowiązany jest do postępowania zgodnie z obowiązującym w Polsce i Unii Europejskiej prawem. Nie znasz się lub nie lubisz wczytywać w regulaminy, kodeksy i ustawy? Nie zniechęcaj się od razu, do dyspozycji są specjaliści w tej dziedzinie, którzy świadczą usługi księgowe.

Biuro rachunkowe pomaga nowym przedsiębiorcom założyć własną działalność zgodnie z obowiązującymi przepisami. Księgowi podpowiedzą także, która forma prawna jest najbardziej odpowiednia i przede wszystkim opłacalna. Szacując roczne przychody w biurze księgowym, dowiesz się także który sposób rozliczenia podatków będzie dla Ciebie najbardziej korzystny.

Prowadzenie spraw księgowo-finansowych

Kiedy już masz własną działalność, ale nie chcesz samodzielnie zajmować się rozliczeniami, skieruj się do biura księgowego. Jego pracownicy zajmą się prowadzeniem księgi podatkowej, sprawdzaniem pod względem formalnym dokumentów, sporządzaniem deklaracji VAT, PIT, VAT-UE, przygotowywaniem rejestrów sprzedaży i zakupów oraz sporządzaniem comiesięcznego bilansu.

Księgi handlowe, czyli pełna księgowość również leżą w zakresie działalności biur rachunkowych, których nie brakuje zarówno w małych miejscowościach, jak i większych typu Poznań. Podobnie ma się sprawa, jeśli zdecydowałeś rozliczać się w formie ryczałtu ewdencjonowanego: określenie stawki ryczałtu, prowadzenie ewidencji przychodu, rozliczanie należnego podatku czy PIT-28, a także bieżące porady związane z prowadzeniem działalności – to wszystko, z czym możesz zwrócić się do biura rachunkowego.

Kadry i płace

Prowadzisz kilkuosobową działalność lub większą firmę? Zleć naliczanie wynagrodzeń zgodnie ze swoimi wytycznymi księgowym z biura rachunkowego. W tego typu miejscach pracują najczęściej osoby o bogatych kwalifikacjach i szerokich kompetencjach, dzięki czemu mogą pomóc również w kwestiach kadrowych. Dobre usługi księgowe nie zamykają się jedynie w prowadzeniu ksiąg i rozliczeń. Sporządzanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, aneksów oraz zaświadczeń czy deklaracji do ZUS i PIT11 to także kompetencje biura księgowego.

Obsługa prawna

Dobre i profesjonalne biuro rachunkowe współpracuje na co dzień z prawnikami specjalizującymi się sprawami podatkowymi. Jeśli masz wątpliwości związane z obsługą rachunkową swojej firmy – warto to skonsultować z tego typu mecenasem.

Nierzadko doświadczeni księgowi posiadają również wiedzę na temat przepisów Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (BHP) czy PPOŻ. Korzystając z ich kompetencji, będziesz mógł dostosować miejsce pracy do warunków zgodnych z Kodeksem Pracy, stworzyć odpowiednie regulaminy pracy i instrukcje.

Dobre biuro rachunkowe posiada szeroki wachlarz usług, dzięki którym prowadzenie własnej działalności będzie prostsze i przyjemniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *