Serwis Apple w Poznaniu – jaki wybrać?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>

Stłuczona szybka w twoim iPhone na pewno utrudnia ci korzystanie z telefonu. Jest to jedna z najczęściej występujących usterek wśród użytkowników smartfonów. Czasami wystarczy tylko jedno upuszczenie telefonu, aby szybka pękła. Czy uszkodzenie telefonu w ten sposób jest poważne?

Pęknięta szybka w iPhone- co robić?

Wymiana szybki w iPhone jest niezmiernie ważna nie tylko ze względów estetycznych, ale również, aby nie doszło do innych uszkodzeń urządzenia. Korzystanie z telefonu pomimo usterki jest niezwykle ryzykowne. Pęknięcie będzie się poszerzać, a kawałki szkła mogą uszkodzić skórę użytkownika albo przenieść się w głąb telefonu. W pierwszej kolejności warto zabezpieczyć awarię szkłem hartowany lub specjalną folią na ekran. Warto pamiętać, iż zabezpieczenie ekranu w ten sposób nie naprawi jego uszkodzenia, dlatego nie należy przekładać naprawy ekranu „na później”, a kolejnym krokiem powinno być złożenie wizyty w Serwis iPhone Poznań – Flix.

Przebieg wymiany szybki

Ze względu na budowę ekranu iPhone, wymiana pękniętej szybki wymaga nie lada doświadczenia i wręcz chirurgicznej precyzji, dlatego warto udać się do sprawdzonego serwisu. Serwis Apple Poznań przy ul. Okopowej 59A to zespół specjalistów, którzy bez wahania potrafią sobie poradzić z każdą usterką.

Poniżej wskazówki dojazdu:

Kiedy użytkownik smartfona zdecyduje się na natychmiastową wymianę pękniętego ekranu, zaoszczędzi sytuacji, w której dotyk całkowicie przestanie działać. Fachowcy oddzielą zniszczoną część od przezroczystej warstwy pomiędzy wyświetlaczem a szybką (tzw. digitizer), a następnie profesjonalnie połączą nową część z pozostałymi elementami, tak aby telefon wyglądał jak nowy. Warto pamiętać, aby nie nabierać się na ogłoszenia oferujące niepokojąco tanią wymianę pękniętej szybki. Szybka jest często podróbką z Chin, a pomimo zaoszczędzonej kwocie na naprawie, telefon przestaje poprawnie działać, co wiążę się z kolejnymi, nierzadko o wiele większymi kosztami, niż naprawa uszkodzonej części w autoryzowanym serwisie.

Kilka dobrych rad dla użytkowników iPhone

Jeśli nie masz doświadczenia, pamiętaj, aby nie próbować wymieniać uszkodzonej części na własną rękę. Naprawa w serwisie nie jest czasochłonna, a w większości przypadków udaje się wymienić stłuczoną szybkę „od ręki”. Po wymianie części na nową warto zaopatrzyć się w szkło hartowane wysokiej jakości, które będzie chroniło twój iPhone podczas upadku. W przypadku, kiedy od razu zwrócisz się z uszkodzonym urządzeniem do serwisu uda się go naprawić i zapobiec dodatkowym kosztom naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *