Noclegi pracownicze – czy się opłaca?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>

Różnego rodzaju branże, w tym przede wszystkim budowlana, bardzo często organizują wyjazdy pracowników w różne strony kraju gdzie mają realizować swoje obowiązki. Budowa dróg, osiedli mieszkaniowych oraz innych inwestycji trwa przez bardzo długi czas, dlatego też niemożliwe są codzienne dojazdy na miejsce pracy. Właściciele tego typu firm szukają zatem obiektów oferujących tanie noclegi, które staną się bazą dla pracowników – miejscem gdzie odpoczywają po pracy, spożywają posiłki, ale również jeśli jest taka potrzeba, realizują część swoich obowiązków. Jakie są zalety noclegów pracowniczych i czy to rozwiązanie jest opłacalne?

Dlaczego warto zdecydować się na wynajęcie kwater pracowniczych?

Zagwarantowanie pracownikom miejsca do spania to jedno z najważniejszych kryteriów, na podstawie którego osoby działające w branży budowlanej decydują się na wyjazd poza ich miejsce zamieszkania. Należy podkreślić, że bardzo ważną kwestią są odpowiednie warunki socjalne, gdyż to one wpływają na stopień zadowolenia podwładnych i ich chęć dalszej pracy. Warto wspomnieć, że tanie noclegi, pomimo stosunkowo niskiej ceny, w wielu przypadkach oferują naprawdę dobre warunki, w zupełności wystarczające do tego, aby móc zregenerować się po całym dniu pracy. Co więcej, najczęściej jest to wydatek nieprzekraczający kilkudziesięciu złotych za osobę. Jeśli kwatery będą potrzebne na dłuższy czas, istnieje możliwość negocjacji ceny, co pozwoli pracodawcy nieco zaoszczędzić. Czasem można ustalić również późniejszy termin zapłaty.

Jakie jeszcze są zalety noclegów pracowniczych?

Tanie noclegi znajdujące się w pobliżu miejsca gdzie pracownicy wykonują swoje obowiązki to gwarancja tego, że nie będą musieli poświęcać zbyt wiele czasu na dojazdy. Korzyści z tego faktu może odnieść zarówno pracodawca, jak i zatrudnieni. Warto wspomnieć o tym, iż bliskość miejsca pracy w ogromnym stopniu ogranicza ryzyko spóźnień, najczęściej wywołanych przez korki. Poza tym pracownicy po całym dniu nie są zmuszeni do długiej jazdy samochodem i nadmiernego skrócenia wolnego czasu.

Tanie noclegi to rozwiązanie, które zdecydowanie opłaca się pracodawcy. Stosunkowo niskim kosztem nie tylko znacznie zwiększa szanse na znalezienie pracowników, ale również jest w stanie zapewnić im dobre warunki, które z pewnością przełożą się na zwiększenie zadowolenia z wykonywania codziennych zadań. Warto także wspomnieć o płynności pracy, która ma niezwykle istotne znaczenie, zwłaszcza w branży budowlanej.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy Magnes Noclegi z Rokietnicy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *