Nie wiesz jak wybrać i gdzie kupić okna? Piła zaprasza do salonu<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>

Mimo że wielu zakupów dokonuje się obecnie przez internet, przy wyborze produktów, które mają służyć lata, lepiej nie podejmować pochopnych decyzji i nie kupować przysłowiowego kota w worku. Do tego rodzaju inwestycji należą okna, które warto najpierw w salonie obejrzeć, porozmawiać z fachowcami i kupić świadomie. Producent EUROCOLOR daje taką możliwość klientom w całej Polsce, otwierając salony firmowe lub oferując swoje okna w salonach partnerskich.

Okna Piła – dlaczego warto odwiedzić salon?

Obejrzenie produktu z bliska daje człowiekowi pewność, że dokonuje właściwego wyboru, przynajmniej pod względem estetyki. W przypadku podejmowania takiej decyzji, jak zakup nowych okien do domu jest to szczególnie ważne, ponieważ z jej konsekwencjami trzeba się będzie mierzyć przez następne lata. Aby wybrać właściwie z szerokiego asortymentu trzeba albo dobrze znać się na parametrach okien i ich właściwościach, albo skorzystać z fachowego doradztwa, które otrzyma się w salonie. Aby właściwie wybrać okna Piła, ważne jest też jeszcze przed dotarciem do salonu uświadomienie sobie swoich potrzeb i oczekiwań w tej dziedzinie. Jeśli chce się uzyskać fachową poradę w wyborze, najlepiej udzielić pracownikowi salonu dokładnych informacji nie tylko na temat swoich preferencji, ale też lokalizacji i rodzaju pomieszczenia, do którego mają być dobrane okna oraz poinformować, w jakim stanie jest budynek, w którym mają być zainstalowane. Takie podejście pozwoli fachowcom bardzo szybko ocenić, jakie okna będą wyborem optymalnym. Zaproponują konkretny model, który na miejscu będzie można obejrzeć, sprawdzić działające w nim mechanizmy, dowiedzieć się, jakie zostały zastosowane technologie i przekonać się na miejscu czy produkt jest tym, którego się szuka.

Okna Piła – na jakie parametry zwrócić uwagę podczas wizyty w salonie?

Przed wizytą w salonie warto wiedzieć, o jakie parametry okna Piła, które mogą mieć znaczenie w późniejszym użytkowaniu, zapytać. Oto najważniejsze z nich:

– Uw, czyli współczynnik przenikania ciepła

Mówi o tym, ile ciepła ucieka przez okno. Im jego wartość jest niższa, tym więcej ciepła okno zostaje wewnątrz. Okna z najniższą wartością tego współczynnika stosuje się do domów pasywnych i energooszczędnych. Do innych budynków te wartości nie muszą być aż tak wyśrubowane, ale jeśli szuka się okien do nowego domu, w świetle obowiązujących przepisów nie mogą mieć więcej niż 0,9 m2/K.

– Rw, czyli współczynnik izolacyjności akustycznej

W standardowym oknie ma on od 32 do 34 dB. Jeśli będzie wyższy, znaczy to, że okno lepiej chroni przed hałasem.

– współczynnik g

Wyrażany jest w procentach i informuje, jaka ilość energii słonecznej przenika do wnętrza przez szybę. Jeśli będzie niski, w nasłonecznionym domu latem będzie chłodniej.

Powyższe wskazówki i wizyta w salonie pomoże wybrać takie okna Piła, z których klient będzie zadowolony przez wiele lat. Partnerski Salon EUROCOLOR – Świat Okien i drzwi mieści się przy ulicy Kossaka 94. Przyjdź i wybierz okna swoich marzeń. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *