KS INDRA z Kaźmierza – kolejny polski zespół w Klubowych Mistrzostwach Europy!<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">4</span> min read</span>

To był bardzo intensywny weekend w wykonaniu Zawodników KS INDRA z Kaźmierza. W dniach od 23 do 25.04.2023 Zawodnicy w składzie Marcin Musielak, Michał Wiśniewski, Piotr Truszkowski, Błażej Szubstarski, Rafał Wojtowicz, Artur Cegłowski, Michał Wypych Maciej Latawiec Arkadiusz Zoga pod czujnym okiem wieloletniego Trenera siatkarzy niepełnosprawnych Romana Pięty wybrali się do Drezna na Klubowe Mistrzostwa Europy Champions Men Cup.

To kolejna taka wyprawa polskiego klubu siatkarzy niepełnosprawnych na siedząco.

Przeciwnikami Polaków byli min. Bośnia i Chercegowina, organizatorzy Niemcy, Chorwaci czy Węgrzy.

Zawodnicy z Kaźmierza rozpoczęli swój udział w Champions Men Cup od piątkowej odprawy klubowej z Organizatorem Paravolley Europa, oficjalnego treningu technicznego oraz zapoznania z obiektem, na którym kolejnego dnia rozgrywane były mecze a także uroczystej inauguracji zawodów.

W sobotę odbyła się faza grupowa rozgrywek

Przeciwnikami Polaków byli na początek Węgrzy (sobota 24.04.2023 godz. 12:00). I od razu horror oraz wojna nerwów. Kibice oraz najbliżsi Zawodników, którzy mieli okazję śledzić mecze na żywo na streamingu przeżyli kilka zawałów serca podczas godzinnych rozgrywek. Zawodnicy KS INDRA rozegrali w swoim meczu otwarcia pięć setów. Szala zwycięstwa chwilowo była po stronie Polaków by już za parę minut przechylić się na stronę Węgrów. „Zdecydowanie jako Zespół – mieliśmy wzloty i upadki.” – komentuje mecz grający na pozycji libero, trener KS INDRA Maciej Latawiec. Polacy grali bardzo dobrze i skutecznie, by za kilka chwil stracić stalowe nerwy i na moment odpuścić. Mecz był bardzo wyrównany. Na szczęście dla nas zakończył się zwycięstwem Biało – Czerwonych w tie-breaku 3:2.

Polacy nie mieli zbyt dużo czasu na odpoczynek

O godz. 14:30 rozpoczynał się mecz z Ukrainą. Na szczęście tu wszystko poszło zgodnie z planem – gładko, łatwo i przyjemnie. Mecz był popisem umiejętności siatkarskich Polaków. Trochę bez historii i porywów serca, ale za to pewnie KS INDRA wygrał z klubem z Ukrainy 3:0.

W ten sposób Zawodnicy z Kaźmierza k. Poznania zakończyli fazę grupową, awansując do dalszych rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie C. Kolejnym przeciwnikiem, na którego trafili Polacy był organizator Zawodów – Niemcy. O godz. 18:00 Biało – Czerwoni rozpoczęli mecz i walkę o pierwszą „trójkę” Zawodów. Niestety. Pomimo ogromnych chęci i woli walki, zmęczenie dawało się już we znaki naszym Zawodnikom, którzy po długiej batalii przegrali z Niemcami mecz o awans 0:3.

Niedziela nie zapowiadała się wcale łatwiej. 25.04.2023 o godz. 13:30 rozpoczął się mecz z Chorwatami. Dla naszych Chłopaków był to mecz o miejsca 4-6. Mecz z Chorwacją był meczem spójności zespołu polskiego. Był meczem wiary i nadziei. Był meczem walki do samego końca. Pomimo niesprzyjającego wyniku (Polacy ulegli Chorwacji 1:3) dał nadzieję polskim Kibicom, że w sporcie osób niepełnosprawnych można osiągać naprawdę dużo. Trzeba tylko chcieć i wierzyć we własne możliwości.

Turniej Polacy zakończyli meczem z Turcją 0:3, ostatecznie zajmując 6 miejsce w Klubowych Mistrzostwach Europy Champions Men Cup w Dreźnie.

To ogromny sukces naszej Drużyny. Postawiliśmy sobie cel i go zrealizowaliśmy. Wywalczyliśmy sobie prawo do udziału w Zawodach, zorganizowaliśmy fundusze na ten cel od naszych Sponsorów – za co bardzo serdecznie im dziękujemy i wykonaliśmy plan w 100%. Jestem zadowolony z Klubu, Zarządu Klubu, Zawodników i naszych realizowanych marzeń.” – mówi Kapitan KS INDRA Marcin Musielak.

Polacy pokazali swoim występem, że siatkówka na siedząco osób niepełnosprawnych w Polsce pomimo wielkiej niszy ma szansę się rozwijać i wchodzić na areny międzynarodowe w naprawdę dobrym wydaniu. Biało – Czerwoni udowodnili, że dzięki dobrym sercom Sponsorów oraz lokalnych firm wspierających Zawodników z Kaźmierza można osiągać wielkie sukcesy. Wśród nich znalazła się Agencja PR, Sal-Mar z Wrocławia, której logo pojawiło sie na koszulkach zawodników. Wyjazd na Champions Men Cup był sprawdzianem zarówno dla samych Zawodników, którzy po raz pierwszy w takim składzie wyjechali jako klub z małej wioski pod Poznaniem na wielkie, międzynarodowe Zawody, jak również dla Zespołu.

KS INDRA zdał ten sprawdzian rewelacyjnie. Moi Koledzy z Klubu sami organizowali swoją codzienność. To sprawdzian z „team spirit”, który zdali na piątkę z wielkim plusem. 11 facetów codziennie robiło wspólnie zakupy, razem gotowali, razem zmywali – w drodze o wspólne cele i marzenia. Super się zorganizowali, dogadywali i współdziałali. Wszyscy grali do jednej bramki. Nikt nikogo nie buntował i nie skarżył się na warunki jakie były. Każdy był zadowolony, skoncentrowany na wspólnym celu. Jako klub mamy takie środki jakie mamy,  trzeba więc było brać sprawy w swoje ręce. Wspólnie działać i nie marudzić. Chłopaki dali radę w 100%. Ogromne brawa za ich wspólny sukces.” – mówi Marta Gargas Zawodniczka KS INDRA, na co dzień trener mentalny sportowców.

Fot.  Flickr Paravolley Europa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *