Kiedy warto pojechać w polskie góry?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>

Osoby chcące w pełni wypocząć i zregenerować siły mogą wybrać się na wczasy w góry. Jednymi z najbardziej urokliwych oraz malowniczych okazują się Tatry, a pośród nich miasto Zakopane, należące do najczęściej odwiedzanych miejscowości wypoczynkowych w sezonie wakacyjnym. Co zatem zrobić, aby uniknąć tłoków i w pełni się zresetować? Nie od dziś wiadomo, że stanie w długich kolejkach, tłok, ścisk i pośpiech mogą okazać się bardzo męczące. O ile niektórym to w ogóle nie przeszkadza, o tyle wiele osób pragnących przynajmniej na kilka dni oderwać się od wielkomiejskiego zgiełku i obcować z naturą, szuka odrobiny spokoju. Poniżej podpowiadamy, kiedy najlepiej wyjechać w polskie góry, aby naprawdę odpocząć oraz cieszyć się w pełni dostępnymi atrakcjami.

Wyjedź przed sezonem urlopowym

Sezon turystyczny w górach przypada na czas zimy w okresie śnieżnego szaleństwa oraz latem w lipcu i sierpniu. Na szczęście są momenty w ciągu roku, gdy można znaleźć tak zwaną niszę frekwencyjną. Idealnym czasem dla osób szukających ciszy oraz spokoju okazują się kwiecień i maj (z wyjątkiem długiego weekendu majowego). Natomiast w czerwcu ruch na szlakach turystycznych znacznie się zwiększa, a w lipcu i sierpniu na Krupówkach oraz w innych miejscach można spotkać prawdziwe tłumy.

Osoby, którym nie przeszkadza tłok oraz wysokie temperatury mogą wybrać się w sezonie letnim. Jednak to właśnie przed rozpoczęciem okresu urlopowego najłatwiej znaleźć dobry hotel w Zakopanem z rozmaitymi atrakcjami, takimi jak: SPA, basen z tarasem widokowym, jacuzzi, termy solankowe, ogniska organizowane wieczorami dla gości oraz z innymi udogodnieniami.

Podziwiaj polskie góry podczas złotej jesieni

Wrzesień to doskonały miesiąc na urlop w górskich kurortach. Temperatury w tym czasie nie są już tak wysokie, jak latem, a pogoda nie jest jeszcze zbyt kapryśna, aczkolwiek nie jest to regułą i zawsze mogą zdarzyć się nieprzewidziane anomalie. Tłok jest znacznie mniejszy na szlakach turystycznych, w muzeach, w hotelach i restauracjach w Zakopanem, a także w innych górskich miejscowościach.

Ogromną zaletą wyjazdów we wrześniu w góry, a nawet w pierwszych tygodniach października są niesamowite pejzaże jesienne. Przyroda wówczas nabiera wielu pięknych kolorów, tworząc wyjątkowe widoki. Zwiedzając górskie szlaki turystyczne, odwiedzając Morskie Oko, Kasprowy Wierch, a także zdobywając Giewont, można podziwiać niezapomniane i cudowne krajobrazy, jednocześnie oddychając świeżym, czystym powietrzem.

Początek i środek zimy

Zanim sezon sportów zimowych na dobre się rozpocznie, warto wybrać się w góry i to właśnie początek grudnia okazuje się dobrym czasem na wypoczynek. Nie ukrywajmy, że okres noworoczny oraz styczeń i luty to czas, gdy miłośnicy sportów zimowych najchętniej wybierają się w góry. Jeśli nie przeszkadza Ci tłok w tym czasie, możesz wybrać się w szczycie sezonu śnieżnych szaleństw.

Środek zimy to doskonały czas na narty, snowboard i inne tego typu sporty. Niestety w tym czasie schroniska górskie przeżywają prawdziwe oblężenie. Jednak osoby, które pragną chociaż odrobinę prywatności, mogą wybrać hotel Zakopane SPA, w którym zrelaksują się po całym dniu zimowych wrażeń. Warto zarezerwować pokój w nowoczesnym obiekcie z licznymi udogodnieniami, takimi jak: sala zabaw dla dzieci, basen, siłownia lub fitness, a także z bar. Dobra restauracja Zakopane powinna słynąć z serwowania również specjałów kuchni regionalnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *