Jak wygląda skok ze spadochronem?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>

Oddanie skoku spadochronowego z profesjonalnym instruktorem to krok, na który decyduje się coraz więcej osób – warto pamiętać o tym, że atrakcja tego typu spodoba się nie tylko śmiałkom poszukującym mocnych wrażeń, ale sprawdzi się także w przypadku osób, którym zależy na przezwyciężeniu własnych słabości.

Jak wygląda skok ze spadochronem?

Skoki ze spadochronem to sport zyskujący sobie coraz większą popularność – warto pamiętać o tym, że na oddanie skoku z instruktorem decydują się osoby w różnym wieku i o różnym poziomie aktywności fizycznej.

W większości przypadków skoki spadochronowe wykonuje się z samolotu znajdującego się na wysokości około 3000 do 4000 tysięcy metrów. Warto pamiętać o tym, że swobodne spadanie podczas skoku z instruktorem trwa około 50 sekund, a samo szybowanie z otwartym spadochronem może zająć nawet do 10 minut.

Jak przygotować się do skoku ze spadochronem?

Skoki spadochronowe dedykowane amatorom nie wymagają skomplikowanych przygotowań – warto pamiętać o tym, że nad bezpieczeństwem i przebiegiem skoku tandemowego czuwa wyszkolony i doświadczony instruktor. Przed oddaniem skoku ze spadochronem uczestnik zobowiązany jest do odbycia krótkiego szkolenia teoretycznego, podczas którego zdobywa podstawową wiedzę dotyczącą zachowania przed skokiem, w trakcie i tuż po wylądowaniu.

Osoby noszące się z zamiarem wykonania skoku spadochronowego powinny zadbać o regularne wykonywanie specjalnych ćwiczeń oddechowych – trening oddechowy ułatwi opanowanie stresu i pomoże w skutecznym rozluźnieniu ciała. Ponadto przygodę ze skokami spadochronowymi warto rozpocząć od wizyty w tunelu aerodynamicznym – warunki panujące w tunelu aerodynamicznym ułatwią odpowiednie przygotowanie się do skoku.

Warunki pogodowe a skok ze spadochronem – o czym pamiętać?

Warto pamiętać o tym, że podczas skoków ze spadochronem niezwykle ważną rolę odgrywa przestrzeganie rygorystycznych zasad bezpieczeństwa – ważne okaże się w tym wypadku nie tylko dokładne sprawdzenie stanu sprzętu, ale także dostosowanie się do warunków atmosferycznych.

Nie można zapominać o tym, że osoby czuwające nad bezpieczeństwem skoczków mogą zdecydować się na odwołanie skoku z powodu niesprzyjającej aury – skoki spadochronowe mogą zostać odwołane między innymi z powodu dużego zachmurzenia, silnego wiatru czy burzy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *