Jak urozmaicić szkolenie stacjonarne? Podpowiadamy!<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">2</span> min read</span>

Od czasu wybuchu pandemii koronawirusa w znacznej części firm różnego rodzaju szkolenia czy konferencje odbywają się w formie online. Jest to na pewno wygodne rozwiązanie. Jednak z pewnych względów warto zorganizować czasem tego typu spotkania firmowe w bardziej tradycyjny sposób. Należy też urozmaić je w taki sposób, aby dobrze uzasadnić taką formę. Można np. połączyć szkolenie z wyjazdem w atrakcyjne miejsce. Turystyka biznesowa cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością.

Dlaczego warto zorganizować konferencję w hotelu? 

Szkolenia i inne grupowe spotkania jeszcze do niedawna odbywały się najczęściej w siedzibie firmy. Takie rozwiązanie ma liczne minusy. Chociażby ciągłe ryzyko, że całe wydarzenie zostanie zakłócone przez różne nagłe sprawy służbowe. W takich warunkach trudno stworzyć odpowiednie warunki do luźniejszego spotkania, ponieważ pracownicy mogą czuć się spięci. Dochodzi do tego kwestia firmowych salek konferencyjnych, których standardy odbiegają często od zewnętrznych sal. Wszystkie te problemy można rozwiązać poprzez sprawdzone już w wielu innych krajach rozwiązanie, jakim jest tzw. turystyka biznesowa. Szkolenie organizuje się w obiekcie położonym daleko od miejsca pracy, w atrakcyjnej lokalizacji, wybierając np. sale konferencyjne na Mazurach. Zyskuje się dostęp do profesjonalnej sali konferencyjnej, a w wolnym czasie możliwość skorzystania z różnych atrakcji, jakie znajdują się w okolicy. Całość połączona jest z co najmniej jednym noclegiem. To doskonały sposób, aby wzmocnić integrację zespołu, która przełoży się później na bardziej wydajną pracę. Zgrany zespół jest w stanie lepiej rozwiązywać napotkane problemy i szybciej wywiązywać się ze swoich zadań. A najbardziej w integracji pomagają spotkania poza biurem. 

Jak można urozmaicić szkolenie na Mazurach? 

Mazury to jeden z najbardziej atrakcyjnych turystycznie i rekreacyjnie regionów Polski. Kojarzy się przede wszystkim z licznymi jeziorami oraz terenami zielonymi, ale także ciekawą architekturą, np. krzyżackimi zamkami. Zorganizowanie tutaj szkolenia to szansa na wiele urozmaiceń, które pozwolą stworzyć odpowiednio swobodną atmosferę w trakcie całego wyjazdu. Najlepsze miejsce na nocleg to takie, gdzie będzie co robić nawet przy pogodzie niesprzyjającej aktywności na zewnątrz. Interesują Cię hotele na Mazurach z basenem, siłownią, sauną czy SPA? Takie obiekty znajdują się we wszystkich turystycznych miejscowościach. Niektóre z nich dysponują także własną salą konferencją, co stanowi bardzo istotne udogodnienie dla wszystkich uczestników szkolenia. Tego typu pomieszczenie powinno być przestronne, a także wyposażone w wygodne krzesła, klimatyzację oraz sprzęt do przedstawiania prezentacji – projektor, nagłośnienie itd. Warto zorientować się, czy dany obiekt oferuje bufet, czy trzeba skorzystać z zewnętrznego cateringu. Zapewnienie posiłków w czasie szkolenia nie powinno być problemem dla hotelu z własną restauracją. Często bufet jest już wliczony w koszt wynajęcia sali. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *