Instalacje gazowe – AUTO GAZ Wiry koło Poznania<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">6</span> min read</span>

Chcesz zyskać około 20% na tankowaniu swojego samochodu? Sprawdź jak możesz zaoszczędzić na paliwie podczas codziennej jazdy! Takie rzeczy tylko u Nas.

Ceny za benzynę idą w górę. Warto poznać dobry sposób na zmniejszenie kosztów zużycia paliwa. Na prawidłowym użytkowaniu i montażu odpowiedniej instalacji możesz miesięcznie zyskać trochę pieniędzy. W skali roku może to być pokaźna suma, która przyda się na realizację marzeń. Wiesz jaki sposób mamy na myśli?

Gazowa instalacja LPG w samochodzie- tylko z AUTO GAZ Wiry koło Poznania

Chcesz założyć gaz do swojego samochodu? Szukasz profesjonalnego warsztatu samochodowego zajmującego się zakładaniem gazu? Skorzystaj z naszej oferty. AUTO GAZ Wiry istnieje na rynku od 1990 roku. Posiadamy ogromne doświadczenie z samochodami z instalacją gazową.

Instalacja gazowa

W autoryzowanym warsztacie montującym samochodowe instalacje gazowe LPG fachowcy profesjonalnie i szybko zamontują w Twoim samochodzie instalację LPG. Wybierz najlepszą firmę produkującą instalację gazową dostosowaną do Twojego samochodu. Instalację LPG w swoim samochodzie zakłada wielu mieszkańców krajów Europejskich.

Montaż instalacji gazowej

Montaż instalacji gazowej to duża oszczędność dla samochodu. Najważniejsze przed montażem instalacji jest odpowiedni dobór podzespołów instalacji do rodzaju i modelu pojazdu. Dzięki niskiej cenie jest to bardziej dostępne dla zwykłego użytkownika pojazdu.

Budowa instalacji gazowej

Każda instalacja gazowa złożona jest z kilku podstawowych elementów:

 • zbiornik gazowy;
 • parownik;
 • przewody i inne elementy mocujące;
 • komputer gazowy;
 • wtryskiwacze.

Te elementy dostosowane są do pracy z większością silników i tylko doświadczony monter posiada wiedzę, aby dokonać odpowiedniego wyboru instalacji dedykowanej tylko i wyłącznie pod dany rodzaj samochodu.

Motto naszej firmy AUTO GAZ Wiry brzmi:

“Jesteśmy zadowoleni z montażu instalacji tylko wtedy, gdy klient jest zadowolony. “

Instalacja gazowa przynosi wiele korzyści oszczędnościowych dla Twojego domowego budżetu

Wady i zalety instalacji gazowej

Instalacja gazowa samochodowa, tak jak wiele innych instalacji różnego typu wymaga prawidłowego użytkowania. Ważne jest, aby odpowiednio dostosować ją do samochodu oraz regularnie sprawdzać. Jak każda instalacja posiada swoje wady i zalety, ale LPG ma więcej zalet niż wad.

Wady:

 • do zapłonu wykorzystywana jest większa ilość energii;
 • zużywa więcej gazu niż benzyny.

Zalety:

 • zmniejszona emisja spalin;
 • brak osadów, które zanieczyszczają olej silnikowy;
 • oszczędzasz, bo gaz jest o połowę tańszy od benzyny.

Po zainstalowaniu butli z gazem w samochodzie możesz ją użytkować przez najbliższe 10 lat. Po upływie określonego terminu możesz wymienić ją na nową lub zalegalizować o ile jej stan techniczny na to pozwala. W przypadku zbiorników podwieszanych- zewnętrznych istnieje większe ryzyko przy przedłużeniu legalizacji.

Zysk na paliwie z instalacją gazową

Każda instalacja gazowa zużywa większą ilość gazu niż benzyny. Spalanie zwiększa się średnio o około 10- 15%. Średnio zakłada się, że 1,3 to współczynnik spalania gazu w stosunku do benzyny. Pamiętajmy też o tym, że koszt LPG jest dwa razy mniejszy niż koszt benzyny.

W zależności od posiadanego samochodu i ilości spalanego przez niego paliwa można wskazać zyski jazdy z instalacją gazową. Przy aktualnych cenach paliw można wskazać, że średnio:

 • zatankowanie auta z średnim spalaniem 5l/100 km wynosi od 25-30 złotych, natomiast zużycie gazu to około 15 złotych;
 • zużycie paliwa w samochodzie ze spalaniem 10l/100 km. to koszt od 45- 55 złotych, koszt zużycia gazu wynosi około 30 złotych;
 • zatankowanie pojazdu z średnim spalaniem 15l/ 100 km wynosi od 75- 80 złotych, jeśli posiadasz instalację gazową wyniesie Cię to około 45 złotych.
Serwis instalacji LPG należy wykonać tylko w profesjonalnym warsztacie samochodowym

Serwis instalacji LPG

Instalację gazową należy sprawdzać co najmniej raz w roku. Koszt przeglądu to około 80- 150 złotych. Każdy przegląd powinien obejmować:

 • sprawdzenie filtrów-powstające w nich zanieczyszczenia utrudniają przedostanie się paliwa do komory spalania. Ważne, aby filtry były czyste, gdyż przyczyniają się do prawidłowej pracy silnika jak i podzespołów instalacji gazowej;
 • sprawdzenie reduktora (parownika)– obniża ciśnienie dostarczanego gazu do silnika i zmienia jego stan z ciekłego w gazowy;
 • sprawdzenie elektronicznego sterownika– jego zadaniem jest dostarczenie odpowiedniej ilości gazu do cylindrów. Podczas każdego przeglądu podłączamy sterownik do komputera diagnozującego w celu wyeliminowania usterek;
 • zbiornik LPG– powinien być wymieniany co 10 lat. Kupno nowej butli warto uzgodnić z pracownikiem warsztatu, który pomoże dobrać odpowiednią butlę do Twojego samochodu;
 • sprawdzenie węży i innych elementów przewodzących, czyli sprawdzanie szczelności;
 • z upływem czasu użytkowania instalacji aktualizacje sterowników;
 • inne czynności które może wykonać jedynie wykwalifikowany fachowiec znający temat instalacji gazowej LPG.

Firma AUTO GAZ Wiry

Firma AUTO GAZ Wiry specjalizuje się w montażu oraz serwisie instalacji gazowych LPG w samochodach osobowych oraz dostawczych wszystkich typów i marek. W warsztacie obsługujemy klientów z miejscowości Wiry, Poznań oraz okolic. W swojej wieloletniej pracy zyskaliśmy wielu stałych klientów, którzy korzystają z naszych usług. Posiadamy w swoim warsztacie trzy stanowiska montażowo-naprawcze, dzięki czemu wszystkie prace wykonujemy na bieżąco. Mamy także duży parking, który może pomieścić nawet kilkanaście aut.

Nasz autoserwis, który mieści się w Wirach, pracuje głównie na sprawdzonych urządzeniach. Dzięki temu nasz serwis LPG to perfekcyjna dokładność, gwarancja komfortowej obsługi oraz automatyczny przebieg pracy.

Produkowane współcześnie nowoczesne samochody posiadają układy elektroniczne, które mogą się zepsuć. Nasz warsztat posiada specjalistyczne narzędzia do wykonania diagnostyki komputerowej układów elektronicznych. Od końca XX wieku produkowane samochody mają montowane nowoczesne układy elektroniczne. Nasz warsztat rozwija się każdego dnia, dzięki czemu stajemy się coraz lepsi w diagnostyce oraz naprawie układów elektronicznych. Bierzemy udział w wielu szkoleniach organizowanych przez firmy produkujące coraz to nowsze podzespoły. W wykonywanej przez nas pracy wykorzystujemy testery, które sprawdzają się w diagnostyce nowoczesnych pojazdów.

Warto pamiętać o tym, aby co najmniej raz w roku sprawdzić instalację LPG. Należy dobrze się zastanowić nad założeniem instalacji gazowej w swoim samochodzie. Koszty zużycia paliwa są mniejsze niż w przypadku pozostałych rodzajów, jednak nieumiejętne użytkowanie tej instalacji może nieść ze sobą wysokie koszty naprawy. Radzimy nie korzystać z pomocy osób nie mających doświadczenia, ponieważ może to doprowadzić do uszkodzeń innych podzespołów instalacji i nie tylko. Do obsługi poza odpowiednimi narzędziami jest niezbędny doświadczony i profesjonalny czynnik ludzki.

Artykuł napisany przy współpracy z firmą AUTO GAZ Wiry z okolicy Poznania, która zajmuje się zakładaniem, naprawą, a także serwisem i przeglądem instalacji gazowej LPG w samochodzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *