Hydraulik- sprawdź czy możesz nim zostać<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">5</span> min read</span>

Hydraulik to zawód znany od tysiącleci. Zajmuje się on doprowadzeniem wody, gazu i prądu do każdego domu. Dzięki rozwojowi technologii i cywilizacji, każdy hydraulik może oferować coraz nowsze rozwiązania założenia danej instalacji. Niestety młodzi ludzie coraz mniej interesują się nauką w tym zawodzie. Warto pamiętać, że dobry fachowiec może łatwiej znaleźć dobrze płatną pracę szybciej niż absolwent popularnego kierunku studiów.

Hydraulik związany jest z instalacją, montażem i naprawą instalacji kanalizacyjnej, wodociągowej i centralnego ogrzewania. Jest on specjalistą w zakresie kontrolowania przepływu wody. 

Jak zostać hydraulikiem

Jeśli chcesz zostać hydraulikiem powinieneś wiedzieć co zrobić, aby pracować w tym zawodzie. Ukończenie szkoły lub specjalistycznych kursów nie wystarczy, aby zostać dobrym specjalistą. Trzeba mieć jeszcze do tego predyspozycje oraz zdobyć doświadczenie. 

Jaką szkołę trzeba skończyć

Jest wiele możliwości, aby zostać hydraulikiem: 

 • Szkoła zawodowa o profilu hydraulicznym jest jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań. Dzięki temu zyskujesz fach i po zakończeniu nauki możesz podjąć pracę jako hydraulik. 
 • Technikum o profilu hydraulicznym to kolejne rozwiązanie, aby zostać hydrauliki Umożliwia to zdanie matury, a także kontynuowanie nauki na studiach wyższych. 
 • Specjalistyczne szkolenia również pozwalają na zdobycie uprawnień do pracy hydraulika. Dzięki praktyce pod okiem mistrzów zdobywają doświadczenie. 
Dobry hydraulik wykona każdą zleconą przez Ciebie pracę

Rynek pracy dla hydraulika

Ofert pracy dla hydraulika nie brakuje. Buduje się coraz więcej domów, bloków mieszkalnych, firm, do których konieczne jest doprowadzenie instalacji wodno- kanalizacyjnych, sanitarnych, wentylacyjnych oraz instalacji CO. Jeśli posiadasz wykształcenie techniczne lub wyższe możesz zostać zatrudniony jako inżynier podczas budowy instalacji przy większych zleceniach. 

Hydraulicy, którzy prowadzą prywatną działalność gospodarczą również nie mogą narzekać na brak pracy. Mają też możliwość pracy za granicą, dzięki czemu często mogą liczyć na wyższe zarobki. 

Jeśli szukasz hydraulika w Poznaniu- zadzwoń do nas. Wykwalifikowany i doświadczony hydraulik zadba o najlepszy wybór instalacji do Twojego domu. 


Usługi hydrauliczne dla domu

Usługi hydrauliczne powinny być wykonane przede wszystkim dokładnie. Każda instalacja w budynku zakładana jest na wiele lat. Meble możemy wymieniać kiedy tylko chcemy, jednak z instalacją będzie znacznie trudniej. Zastanów się zatem nad wydaniem większej gotówki podczas układania instalacji, aby jakość materiałów oraz sposób jej instalacji nie zawodził przez wiele lat. 

Założenie białego montażu zostaw hydraulikowi. Zrobi to szybko, profesjonalnie, a na koniec sprawdzi czy wszystko dobrze działa

Co robi hydraulik?

Udrażnianie rur

Polega na przepychaniu rur za pomocą narzędzi oraz środków chemicznych. Czynności te wiążą się z awarią jak i modernizacją instalacji. Udrażnianie rur stosowane jest także w przypadku spadku ciśnienia wody w kranie. 

Montaż i naprawa urządzeń przepływowych i grzewczych

Instalacja grzewcza odpowiada za szybki dostęp do ciepłej wody oraz ogrzewanie całego mieszkania. Wyróżnia się wiele instalacji grzewczych: 

 • instalacje grzewcze wykorzystujące energię elektryczną;
 • piece na paliwa stałe;
 • olejowe systemy grzewcze;
 • instalacja gazowa;
 • ciepło pobierane z elektrociepłowni.

Dobierając odpowiedni system grzewczy jesteśmy zapewnić optymalną temperaturę w domu. Warto zatem odpowiednio wybrać rodzaj ogrzewania oraz elementy, z których będzie złożona instalacja. Wymiana lub naprawa instalacji grzewczych wymaga często zamknięcie dopływu wody w całym budynku. Przy użyciu specjalistycznych zamrażarek można zamrozić rury i bezpiecznie usunąć usterkę. 

Montaż i naprawa instalacji wodno-kanalizacyjnych

Polega na założeniu, a także naprawieniu każdej instalacji wodno- kanalizacyjnej między innymi: 

 • ogrzewania ściennego podtynkowego
 • montaż pieców na opał
 • usuwanie i montaż ogrzewania podłogowego

Instalacja wodno kanalizacyjna dostarcza wodę do budynku i odprowadza z niego ścieki, dlatego ważne jest prawidłowe jej działanie. 

Montaż i naprawa instalacji przydomowych 

Usługa ta obejmuje montaż i naprawę: 

 • urządzeń grzewczych w domu
 • pieców opałowych
 • systemu ogrzewania chodników
 • instalacji basenów
 • zbiorników na szambo

Instalacje przydomowe obejmują ogromny zakres prac hydraulicznych. Wybierając najlepszego hydraulika w Poznaniu masz pewność, że wszystko będzie wykonane profesjonalnie. 

Biały montaż

Biały montaż obejmuje prace związane z montażem wszystkich elementów wyposażenia łazienki. Zalicza się do tego: 

 • toaletę;
 • wannę;
 • prysznic;
 • umywalkę;
 • ceramikę; 
 • armaturę. 

Część prac można wykonać samodzielnie jednak warto wezwać doświadczonego hydraulika, gdyż źle zamontowana bateria może powodować awarię całej instalacji, a koszty jej naprawy mogą być większe niż samego montażu baterii. Dodatkowo hydraulik również sprawdzi instalację wodną przed założeniem baterii, aby uniknąć późniejszych problemów. 

Dobry hydraulik zamontuje każdy kran profesjonalnie

Pogotowie hydrauliczne- zawsze do usług

Awaria może zdarzyć się każdego dnia o każdej godzinie. Warto wezwać hydraulika, który świadczy usługi pogotowia hydraulicznego 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Niektóre awarie wymagają natychmiastowego usunięcia. 

Istnieje wiele awarii, które wymagają szybkiego działania: 

 • zapowietrzona instalacja CO- ogrzewanie w okresie zimowym jest potrzebne w każdym budynku. Nieusunięcie szkody od razu nie wpływa na uszkodzenie instalacji jednak pomieszczenie nie będzie ogrzewane. 
 • nieprawidłowe działanie systemów grzewczych- związane z przepływem wody. Jeśli urządzenie rozprowadzające wodę przegrzewa się lub działa nieprawidłowo trzeba sprawdzić ciśnienie wody w rurze doprowadzającej wodę lub wymienić całe urządzenie. Najbardziej znanym urządzeniem do ogrzewania wody jest junkers. 
 • brudna woda w kranie- usterka trudna do usunięcia, gdyż wymaga dokładnego sprawdzenia całej instalacji wodnej doprowadzającej wodę do danego punktu poboru. Zabrudzenie może powstać przez zanieczyszczenia pochodzące z rur, które powstają przez między innymi twardą wodę. 

Hydraulik to zawód z przyszłością. Dzięki zdobytemu doświadczeniu masz szansę na wysokie zarobki. Jednak pamiętaj, że praca hydraulika musi być wykonana dokładnie i wymaga dużej odpowiedzialności i precyzji. Jeśli posiadasz te cechy idź na kurs lub wybierz odpowiednią szkołę, a świat stanie przed Tobą otworem. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda praca profesjonalnego hydraulika w Poznaniu– zadzwoń. Jestem do Twojej dyspozycji. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *