Funkcjonalne i nowoczesne meble biurowe z Poznania<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>

Wielu z nas spędza w biurze 40 godzin w tygodniu. Przesadą nie jest więc stwierdzenie, że firma staje się drugim domem pracownika, skoro spędza w niej tak dużo czasu. Każdy dba o wygodną i funkcjonalną aranżację swoich czterech kątów, nie inaczej powinno być z wystrojem biura. Jak wybrać nowoczesne i funkcjonalne meble pracownicze?

Postaw wygodę pracy na pierwszym miejscu

Komfort jest kluczem do efektywnej pracy. Bóle kręgosłupa mogą znacząco wpłynąć na możliwości skupienia się pracownika na zadaniach, a nawet sprawić, że będzie musiał skorzystać ze zwolnienia lekarskiego. Na schorzenia tego typu szczególnie narażone są osoby, które większość zadań wykonują, siedząc przy biurku. To m.in. graficy, programiści, doradcy klienta w oddziałach banków czy urzędnicy. Właśnie dlatego sekretem wygody pracy są odpowiednio dobrane biurka i krzesła.

Przede wszystkim pamiętaj, że krzesło lub fotel obrotowy w biurze zawsze funkcjonuje w duecie z biurkiem. Musisz więc patrzeć na miejsce pracy jak na całość i starannie dobierać parę siedzisko plus biurko. Najlepszym wyborem jest obrotowe krzesło. Możesz zdecydować się na wiele modeli, ale te, które najlepiej wspierają kręgosłup podczas siedzenia, mają podłokietniki i regulowane oparcie. Warto wybrać mebel z dodatkowym regulowanym zagłówkiem. Biurko powinno być przestronne i stabilnie osadzone na nogach ‒ takie cechy gwarantują wygodną pracę i dużą przestrzeń roboczą. Świetnym wyborem są modele z metalowymi nogami w kształcie litery A. Ich lekka konstrukcja nawiązuje do najciekawszych wzorców mebli szkieletowych z ubiegłego wieku, a przy tym dodaje aranżacji lekkości. Z kolei blat upodabniający się wyglądem do naturalnego drewna nadaje elegancji.

Cała konstrukcja fotela musi być regulowana, dzięki czemu będzie można dopasować go do wysokości blatu, tak aby ręce położone na biurku zachowywały w łokciach kąt prosty. Dobrym rozwiązaniem jest również biurko z regulacją wysokości blatu, przy którym można pracować i na siedząco, i na stojąco. Zmiana pozycji to prawdziwe wybawienie dla kręgosłupa.

Nie tylko krzesła i biurka. Wybierz funkcjonalne i nowoczesne wyposażenie biura

Umeblowanie stanowisk pracy to najważniejsze, ale nie jedyne wyzwanie aranżacyjne, które czeka na osobę projektującą wystrój biura. Siedziba firmy, w której przyjmowani są klienci lub kontrahenci, musi mieć także stół do spotkań. Warto pomyśleć jeszcze o pracowniczej biblioteczce i postawić na nowoczesne, pojemne regały. Takie meble można ustawić przy ścianie albo nadać im funkcję wolnostojącej ścianki działowej. W każdym biurze przydadzą się również lockery, czyli szafki na klucz. W firmach, w których następuje obieg niejawnych dokumentów, warto postawić na szafki z wrzutnią do przekazywania korespondencji.

Gdzie szukać mebli idealnie dopasowanych do Twojego biura?

Jak widzisz, zaprojektowanie wyposażenia biura nie jest łatwym zadaniem. Aby stworzyć funkcjonalną i nowoczesną przestrzeń do pracy, dobrze poprosić o pomoc specjalistów, którzy pomogą wybrać najlepsze meble biurowe Poznań. Zespół fachowców zapewni wsparcie w całym procesie ‒ od doradztwa w zakresie wystroju biura, przez wycenę i projekt aranżacji, po dostawę mebli i ich profesjonalny montaż. Z ich pomocą Twoje biuro szybko zyska funkcjonalne, wygodne, nowoczesne i efektowne wyposażenie perfekcyjnie dopasowane do potrzeb wszystkich pracowników.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *