Dlaczego warto pojechać zimą nad morze?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>

Coraz mniej osób wydaje się przekonanych, że lato to najlepszy czas na urlop. Co prawda temperatura powyżej dwudziestu stopni Celsjusza czyni wyjazd na wakacje przyjemniejszym, ale są też mniej pozytywne strony. W sezonie ceny są najwyższe, a tłumy największe, co zdecydowanie nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Dlatego popularność zyskują wyjazdy w innym czasie, nawet zimą. Z tego wpisu dowiesz się, co o tej porze roku można robić nad morzem.

Co oferuje morze zimą?

Polskie wybrzeże – zarówno to nad otwartym Bałtykiem, jak i nad Zatoką Gdańską – należy do najczęściej wybieranych kierunków przez turystów. Tyle tylko, że głównie latem, kiedy pogoda pozwala na kąpiel w morzu oraz opalanie się na plaży. Pod warunkiem, że znajdziemy dla siebie kawałek powierzchni. Zimą nad morzem zastaniemy natomiast ciszę i spokój, a także mnóstwo przestrzeni, umożliwiającej niezakłócony spacer wzdłuż brzegu. To świetny sposób na poprawienie swojej odporności, a to za sprawą jodu, którego nad Bałtykiem jest znacznie więcej w porównaniu z innymi częściami kraju. Co więcej, to właśnie zimą stężenie jodu w powietrzu osiąga najwyższy poziom. Długie spacery po plaży stanowią także szansę na poprawę kondycji fizycznej. W ostatnich latach polskie zimy są raczej łagodne, więc mało prawdopodobne, by warunki atmosferyczne przeszkodziły w aktywności na świeżym powietrzu.

Gdzie zatrzymać się zimą nad morzem?

Jeśli planujesz spędzić dużo czasu, spacerując po plaży czy nabrzeżnych lasach, a nie chcesz tracić czasu na dojazdy, koniecznie wybierz hotel przy morzu. W popularnych miejscowościach turystycznych jest co najmniej kilka takich obiektów, a większość z nich działa przez cały rok. Przy czym zimą – z wyjątkiem okresu świąt i szkolnych ferii – ceny okazują się znacznie przystępniejsze w porównaniu z sezonem letnim. To dobry moment, aby wykupić wczasy all inclusive, będące zabezpieczeniem na wypadek, gdyby pogoda jednak nie dopisała. W zależności od hotelu możemy mieć dostęp do strefy fitness, basenu, sauny czy restauracji, a wszystko to w jednym budynku. Takie obiekty często udostępniają także sprzęt do uprawiania różnych sportów, również na świeżym powietrzu.

W jakim nadmorskim mieście spędzić zimowy urlop?

Latem dużą popularnością cieszą się mniejsze miejscowości i jest to często dobry wybór, ze względu na mniejszą ilość turystów, a czasem też niższe ceny. Jednak zimą polecamy raczej duże miasta, gdzie nie brakuje innych atrakcji niż samo morze i tereny do pieszych wycieczek. Idealnie nadaje się do tego Trójmiasto. Szczegółowe wymienienie wszystkich możliwości dla turystów zajęłoby naprawdę wiele miejsca, a bardziej ogólnie są to chociażby rejsy po morzu, liczne zabytki i muzea, obiekty sportowo-rekreacyjne (np. sopocki Aquapark), kina, galerie i czego tylko zapragniesz. To także bogata oferta restauracji, pubów czy klubów. Do tego wciąż nie brakuje możliwości obcowania z przyrodą. Jeżeli szukasz dobrze zlokalizowanego hotelu, w którym znajduje się siłownia czy restauracja Sopot, Gdańsk i Gdynia mają naprawdę wiele do zaoferowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *