Awaryjne otwieranie i uruchamianie samochodu<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">6</span> min read</span>

Każda podróż samochodem może wiązać się z powstaniem awarii, której samodzielne usunięcie staje się niemożliwe. A co zrobić, gdy zatrzasnęliśmy kluczyki w aucie lub nie możemy go odpalić? Sprawdź jak rozwiązać ten problem.

Bardzo częstym problemem, który może przydarzyć się każdemu kierowcy jest rozładowany akumulator. Najczęściej pojawia się on w okresie zimowym, gdy potrzebuje on znacznie więcej energii do odpalenia pojazdu. Jeśli w samochodzie znajdują się kable rozruchowe można samodzielnie uruchomić pojazd, a jeśli staje się to niemożliwe warto zadzwonić po pomoc drogową. Zatrzaśnięte kluczyki w aucie to również problem, z którym ciężko poradzić sobie samodzielnie. Wybicie szyby to najprostszy sposób na dostanie się do środka pojazdu, jednak koszt naprawy uszkodzonej szyby jest znacznie wyższy niż koszt usługi awaryjnego otwierania pojazdu. W takich przypadkach warto zadzwonić do firmy Kuta Autoserwis z Poznania, która otworzy lub uruchomi samochód. 

Jeśli jesteś w pobliżu domu, zawsze możesz otworzyć samochód za pomocą kluczyka zapasowego

Zatrzaśnięte kluczyki? Skorzystaj z awaryjnego otwierania samochodu

Nowe modele samochodów posiadają ryglowane zamki, co znacząco utrudnia dostanie się do wnętrza samochodu. Gdy okazuje się, że kluczyki zostały zatrzaśnięte w samochodzie, najczęściej kierowcy decydują się na wybicie szyby. W takim przypadku należy liczyć się także z tym, że będzie trzeba udać się do mechanika samochodowego, aby wstawić nową szybę. Jednak istnieje inne rozwiązanie, które znacząco zmniejsza koszty otworzenia pojazdu. Warto zadzwonić po pomoc drogową, która w swojej ofercie ma usługę awaryjnego otwierania samochodu. 

Mechanik samochodowy, który przyjedzie na miejsce w pierwszej kolejności poprosi kierowcę o okazanie dowodu osobistego oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu. Dlatego też nie należy zostawiać dokumentów w samochodzie. Dopiero po stwierdzeniu, kto jest właścicielem auta będzie mógł je otworzyć. Używa on specjalnych narzędzi, dzięki którym zamek w drzwiach, uszczelka czy karoseria pojazdu nie zostaną uszkodzone. 

Otwieranie samochodu za pomocą narzędzi ślusarskich 

Bardzo często pojazdy otwierane są metodą “złodziejską”. Przy wykorzystaniu odpowiednich narzędzi ślusarskich można otworzyć auto. Jednak może to spowodować uszkodzenie zamka, karoserii lub uszczelki w drzwiach pojazdu. Wiele profesjonalnych firm pomocy drogowej świadczy usługi awaryjnego otwierania samochodu. W zależności od posiadanego modelu koszt usługi może wynosić nawet kilkaset złotych. Jednak i tak będzie on niższy niż naprawa i wstawienie nowej szyby w aucie. 

Znacznie trudniejszym zadaniem jest otwarcie zamka ryglowanego, gdyż posiada on podwójne zabezpieczenie. Wezwany na miejsce mechanik samochodowy poradzi sobie z otwarciem pojazdu, jednak czas i koszt naprawy znacznie wzrośnie. Związane jest to z poziomem trudności otwierania samochodu. 

Przyssawka i poduszka hydrauliczna bezpiecznym sposobem na otwarcie pojazdu

Inną metodą używaną przez mechaników pomocy drogowej jest odciągnięcie drzwi za pomocą przyssawki. W powstałą szczelinę wkładana jest poduszka hydrauliczna, która po nadmuchaniu powoduje powstanie większej szczeliny. W to miejsce zostaje włożony drucik, którym można otworzyć drzwi od środka. Jeśli jest to niemożliwe, można złapać kluczyki i wyciągnąć je z pojazdu. Wymaga to dużego skupienia i doświadczenia specjalisty awaryjnego otwierania samochodu. 

Metoda ta wykorzystywana jest przez wykwalifikowanego pracownika, który dzięki doświadczeniu i swojej wiedzy, wie jak wykonać daną usługę i nie uszkodzić pojazdu. Samodzielna próba otwarcia samochodu za pomocą przyssawki i poduszki hydraulicznej może uszkodzić zamek w drzwiach, uszczelkę oraz szybę. Dlatego warto rozważyć wezwanie specjalistów pomocy drogowej. 

Gdy zatrzaśniesz kluczyki w samochodzie – nie wybijaj szyby! Skorzystaj z usługi 

Jaki jest koszt awaryjnego otwierania samochodu

Każdy pojazd ma swój unikalny zamek, którego nie można otworzyć za pomocą innego klucza. Fachowcy pomocy drogowej sprawnie i szybko otworzą zamknięte auto i nie uszkodzą samochodu. Koszt takiej usługi uzależniony jest od modelu samochodu oraz rodzaju zamka. W zależności od pojazdu koszt może wynosić nawet do 600 złotych. Jednak należy pamiętać, że wybicie szyby w aucie związane jest z naprawą w warsztacie samochodowym i może wynieść znacznie więcej niż 600 złotych. 

Warto sprawdzić także ubezpieczenia samochodu. Wiele firm ubezpieczeniowych posiada w swojej ofercie usługę awaryjnego otwierania auta. W takich przypadkach wystarczy jeden telefon do ubezpieczalni i skorzystać z opłaconej już usługi. 

Awaryjne uruchamianie samochodu 

Akumulator w samochodzie pracuje podczas każdego uruchomienia pojazdu. Warto zatem zadbać o jego odpowiednie naładowanie, aby podczas podróży nie doszło do przykrej niespodzianki. Szczególnie zimą samochód potrzebuje więcej energii podczas uruchomienia i rozgrzewania silniki. Pozostawienie włączonych świateł, włączone radio lub niedomknięte drzwi są bardzo częstą przyczyną rozładowania akumulatora. W takich przypadkach można akumulator naładować w garażu. Jeśli jednak auto rozładuje się daleko od domu, można poprosić innego kierowcę o pomoc. Kablami rozruchowymi należy połączyć dwa akumulatory, co pozwoli na uruchomienie pojazdu. W przypadku braku kabli rozruchowych warto zadzwonić po pomoc drogową. Fachowcy przyjadą pod wskazany adres i podłączą odpowiedni sprzęt, aby naładować akumulator. 

Podłącz kable rozruchowe prawidłowo, aby uniknąć powstania kolejnej usterki

Podłączenie kabli rozruchowych

Podczas podłączenia kabli rozruchowych należy pamiętaj, aby wykonać to prawidłowo, gdyż brak wiedzy może doprowadzić do powstania większych uszkodzeń. Pamiętaj, aby: 

  • podłączyć czerwony kabel do dodatnich biegunów akumulatora; 
  • podczas uruchamiania samochodu nie dodawać gazu; 
  • zwracać uwagę na powstające iskry, które mogą doprowadzić do wybuchu samochodu. 

W przypadku braku kabli rozruchowych należy wezwać pomoc drogową i skorzystać z wiedzy i umiejętności profesjonalistów. Należy pamiętać, że silniki diesla potrzebują więcej energii do uruchomienia pojazdu, przez co czas ładowania akumulatora również się wydłuża. 

W przypadku awaryjnego otwierania i uruchamiania pojazdu należy skorzystać z pomocy doświadczonych mechaników samochodowych. Dzięki temu koszty naprawy samochodu są znacznie mniejsze, a kierowca może kontynuować swoją podróż. 

Artykuł został napisany przy współpracy z firmą Kuta Autoserwis z Poznania, która zajmuje się awaryjnym otwieraniem i uruchomieniem pojazdu, wypompowaniem paliwa oraz drobnymi naprawami na drodze. Posiada także warsztat samochodowy i oferuje transport pojazdów. 

Kuta Autoserwis

Karpacka 10

60-415 Poznań 

TEL: 600 960 987

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *