Dlaczego dobry prawnik to skarb?<span class="wtr-time-wrap after-title"><span class="wtr-time-number">3</span> min read</span>

Choć usługa prawna nie jest tak popularna, jak wizyta u lekarza, coraz więcej ludzi przekonuje się, że w niektórych kwestiach nie warto zawierzyć wiedzy wyszukanej w Internecie, a należy zaufać profesjonaliście. Po czym jednak rozpoznać naprawdę dobrego pełnomocnika? Przecież na rynku panuje ogromna konkurencja, a zakres cen przyprawia o zawrót głowy. Podpowiadamy!

Przede wszystkim – indywidualne podejście do Klienta

W każdym zawodzie odnajdziemy lepszych i gorszych przedstawicieli danej profesji. Nie inaczej przedstawia się kwestia świadczenia pomocy prawnej. Nie oszukujmy się, kiedy idziemy do prawnika ze swoim problemem, nie chcemy zostać potraktowani, jak kolejna sprawa o zapłatę albo kolejny wypadek i odszkodowanie lub zadośćuczynienie. Oczekujemy, aby profesjonalista pochylił się nad naszym przypadkiem, zaangażował się w niego. To niezwykle istotne także i z tego względu, że wiele spraw dotyczy wrażliwych kwestii, jak chociażby rozwody czy kontakty z dzieckiem. Nikt w takiej sytuacji nie chciałby został potraktowany szablonowo.

Dobry prawnik to pomoc w sądzie

W większości gatunków spraw – wyjąwszy sprawy kasacyjne – każdy z nas może stawać samodzielnie przed sądem, samodzielnie bronić swoich praw,a nawet sporządzić apelację. W Internecie znajdziemy nawet wzory środków odwoławczych. Pytanie, czy warto ryzykować. Problem zaczyna się wtedy, kiedy druga strona również ma pełnomocnika (a tak jest najczęściej). Wtedy okazuje się, że jednak nie znamy wszystkich, istotnych przepisów, w piśmie nie zawarliśmy wniosku kluczowego dla meritum sprawy, a termin do złożenia apelacji już dawno upłynął.

Pomoc profesjonalisty jest bezcenna wszędzie tam, gdzie w grę wchodzi wykorzystanie fachowej wiedzy. Pamiętajmy, że profesjonalny pełnomocnik ma za sobą lata nauki i doświadczenia, które pomogą znaleźć mu wyjście z wielu sytuacji. Dzięki pomocy radcy prawnego lub adwokata nie musimy się martwić o takie rzeczy, jak zastrzeżenia do protokołu, dopuszczalność zażalenia, ani właściwe formułowanie zarzutów w środku odwoławczym.

Czy świadczenie pomocy prawnej musi być bardzo drogie?

Przyjęło się sądzić, że koszty pomocy radcy prawnego lub adwokata wynoszą setki, a często nawet i tysiące złotych. Wbrew pozorom, nie zawsze musi tak być. Rzetelny pełnomocnik uczciwie powie nam, czego powinniśmy się spodziewać w danej sprawie, jakie kroki zostaną podjęte, a także ile dokładnie będzie kosztowała usługa. W dobrej umowie o świadczenie pomocy prawnej nie ma miejsca na ukryte koszty. Wiemy, które etapy postępowania obejmuje pomoc profesjonalisty, za ile terminów rozpraw albo sporządzonych pism płacimy.

Pamiętajmy jednak o tym, że usługa prawnika nigdy nie ma charakteru zobowiązania rezultatu. Zawsze polega ona na starannym działaniu w interesie swojego Klienta. To, że radca prawny lub adwokat nie obiecują nam wygranej sprawy nie oznacza braku zaangażowania. Tego typu twierdzenia są sprzeczne z etyką wykonywania zawodu.

Jak poznać dobrego prawnika?

Dobry prawnik to taki, który nie zataja przed swoimi Klientami tego, co aktualnie dzieje się w sprawie. To profesjonalista, który zawsze dochowuje terminów sądowych, a sporządzone przez niego pisma zawsze nakierowane są na ochronę interesu reprezentowanego mocodawcy. Nigdy także nie zaskakuje nas dodatkowymi opłatami oraz od razu wyraźnie zakreśla zakres usługi i w tym zakresie działa z najwyższą starannością narzuconą przez specyfikę wolnego zawodu. Jeżeli szukasz sprawdzonego, rzetelnego pełnomocnika, skorzystaj z usług radcy prawnego Kancelaria Walterowicz z Poznania. To świetny specjalista, który swoich Klientów zawsze traktuje priorytetowo oraz indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *